Přeskočit na hlavní obsah

Informace o Webu | BezPrace.info

Stránky BezPrace.info vznikly původně jako osobní blog, psaný ve volných chvílích a dle osobních zkušeností autora, kamarádů a známých z různých oborů, kteří se ocitli bez práce, bez zakázek, bez příjmu, a rozšířili tak skupinu nezaměstnaných, kteří mnohdy marně hledají práci a nové profesní uplatnění na trhu práce.

Vytvoření tohoto blogu bylo motivováno snahou alespoň trochu pomoci poskytnout bližší informace, jak jednoduše a rychle hledat práci, kde najít volná místa a aktuální pracovní nabídky. To vše doplnit vlastními zkušenostmi a ověřenými tipy z praxe, nejen z ČR ale i z ciziny.

Každý asi již někdy zažil v životě, že se ocitl bez práce a nemohl najít nové vhodné místo, ať už podal výpověď sám nebo jen firma snižovala stavy, příp. úplně zkrachovala a propustila všechny zaměstnance. Mnohdy i čerství absolventi škol marně hledají práci ve svém oboru a nemálo starostí zažívají i starší uchazeči o práci, ať už kvůli věku nebo chybějícím znalostem aktuálně požadovaným na trhu.

Kde najít práci? Jak postupovat při ztrátě zaměstnání? Je řešením začít podnikat? Jak najít práci online a podnikat na internetu? Co dělat při ztrátě zakázek? Je jednodušší najít práci v zahraničí? Jak pracovat vzdáleně z domova nebo z ciziny jako "digital nomad"? Jak změnit obor a naučit se něco nového? Co dělat bez práce, bez peněz, bez budoucnosti? Jak neztrácet naději, najít světlo na konci tunelu a novou cestu v životě?

To všechno jsou některé základní otázky a oblasti, se kterými by tyto stránky chtěly pomoci.

Úvodní záměr blogu byl zmíněn v příspěvku ► Jsem nezaměstnaný a bez práce, doplněný v pokračování ► Nezaměstnaný na Nový rok a v samostatné rubrice ► Deník nezaměstnaného, která shromažďuje příspěvky ze života "bez práce" a reálného hledání práce.

Máte-li nějaký dotaz, vzkaz, doporučení, tip nebo nápad na zlepšení těchto stránek, můžete použít ► Kontaktní formulář, příp. komentovat přímo pod jednotlivými příspěvky.

Mnohokrát díky za všechny příklady ze života a vlastní zkušenosti, které mohou nejlépe pomoci ostatním čtenářům.

Hodně štěstí a úspěchů při hledání práce!

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen