Přeskočit na hlavní obsah

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Trh práce - Kde hledat práciZačátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží.

Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo?

Nezaměstnaný a Úřad práce

Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP. Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí.

Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce na internetu, při obesílání firem, či při osobní návštěvě u potenciálních zaměstnavatelů.

Najít si nové zaměstnání spočívá jen v osobní aktivitě uchazečů o zaměstnání. Kdo se bude spoléhat výhradně na nabídky Úřadu práce, tak bude muset počítat s tím, že nabídka bude značně omezená a že nebude jednoduché nějakou práci najít. Stále totiž platí jednoduché pravidlo:

KDO chce, tak si práci najde, neboť takový člověk si nejprve uvědomí, že pro získání práce je potřeba také NĚCO udělat! Základní otázka do diskuze tedy zní:

Co jste pro získání nové práce udělali vy osobně?

Komentáře

 1. To je sice dobrá otázka, ale platí v zemích, kde je míra korupce minimální a minimálně se hraje na známosti, což ČR a SR nejsou ani náhodou. Takový jedinec, jež má rodiče s kontakty nebo sám osobně má hodně přátel může být líný jak veš, neschopný (kromě schopnosti nalézt přátele a kontakty),nemusí mít vzdělání ani kvalifikaci a pro nalezení místa nemusí hnout ani prstem a přesto práci sežene.

  OdpovědětSmazat
 2. RE: přesto práci sežene

  nic nez pravda

  OdpovědětSmazat
 3. A k čemu je tedy ÚP? Aby vytvořilteplá úřednická místečka příbuzným, známým a kamarádům?

  OdpovědětSmazat
 4. Ne, Úřad práce je jen na evidenci nezaměstnaných, kterým buď vyplácí podporu a po jejím ukončení je zase jen na to, aby platil za nezaměstnané zdravotní pojištění. To je asi tak všechno.

  OdpovědětSmazat
 5. ÚP máte pravdu nejsou k ničemu a akorát nás buzerujou pitomci! tak at z ÚP udělají firmy a je to pro ty co nemají zamětnání at se to rozšíří a je to.M

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen