Přeskočit na hlavní obsah

Rada pro personální agentury a HR firmy, co trochu zlepšit

Milé personální agentury, mám pro vás pár tipů, jak můžete trochu zlepšit svou práci, získat více oveček, kterým můžete nabídnout místa u firem, pro které hledáte pracovníky. Mám s vámi bohaté zkušenosti, vím, co od vás mohu očekávat, je mi jasné, že nikdo není dokonalý, ale jsou věci, které můžete skoro bezbolestně zlepšit.

Oceňuji vaši pomoc při hledání práce pro lidi, kteří si někam dají inzerát nebo publikují životopis, ale při každé komunikaci s vámi mne trápí pár věcí. Některé jsem popsal v příspěvku - Dostal jsem nabídku práce od personální agentury.

Níže tedy uvádím pár základních tipů na zlepšení.

Hledám práci

1. Nabízejte danou práci jen odpovídajícím kandidátům

Najměte si poradce, když nerozumíte nějakému technologickému oboru. Je opravdu zbytečné nabízet práci specialistovi, co umí něco jiného, co má jen podobný název.

2. Nezvěte uchazeče na zbytečný pohovor u vaší agentury

Proč chcete každého uchazeče vidět osobně? Víte, že existují moderní komunikační protředky, telefony, web kamery? Udělejte jen telefonický screening, ušetříte tak čas uchazeči i vám osobně.

3. Sdělte uchazeči o práci firmu, pro kterou hledáte lidi

Netajte firmu, pro kterou hledáte zaměstnance, když voláte uchazeči o práci a nabízíte mu nějakou práci. Uchazeč se název firmy stejně dozví, když ho pošlete na pohovor do dané firmy.

4. Představte uchazeči firmu a jaký by mohl být plat

Je úplně zbytečné, když uchazeči nabízíte místo u firmy, kde ho nemůžou ani zaplatit a celé přijímací řízení je jen ztrátou času pro všechny zúčastněné strany.

5. Nabízejte něco více, než jen spojování firem s uchazeči

Najít si firmu nebo místo, umí každý, nabídněte něco více, nějakou přidanou hodnotu, třeba interní informace o zastupované firmě. Doporučte tipy při pohovoru, optimální plat.

6. Sledujte své lidi v dabatázi a nabízejte další místa

Když kandidát neuspěje u jedné firmy, tak mu nabízejte další místa u jiných firem i v budoucnu a nečekejte, že vám zase někdy bude posílat životopis.

7. Odpovídejte uchazečům o práci

Na závěr asi základní rada: Když vám, někdo pošle životopis na váš inzerát, odpovězte mu! Třeba automatickým emailem, ale napište alespoň, že se ozvete nebo že zájemce nebyl vybrán.

Komentáře

  1. jedno velké: SOUHLASÍM!

    Ti personalisté si neumí vůbec představit co to dělá s člověkem, když odpoví třeba na 30 inzerátů a vůbec nikdo mu neodpovídá. Ta zoufalost, že člověk sedí doma a ztrácí čas, a nikdo mu nedá odpověď ani pomocí automatického mailu.:( Přála bych všem těm personalistům ať si to dlouhodobě vyzkouší jak je to ponižující.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Úřad práce a Individuální akční plán

Zrovna jsem měl diskuzi s jedním nezaměstnaným kamarádem a ten mě seznámil s novinkou, co nabízí Úřad práce. S každým nezaměstnaným, který je v evidenci ÚP po dobu delší než pět měsíců, by měl Úřad práce vypracovat nějaký Individuální akční plán , který by měl prý zvýšit možnosti uplatnění uchazeče o zaměstnání na trhu práce. Už jsem byl z evidence ÚP vyřazen, neboť jsem si našel práci jako OSVČ , tak tohle neznám. Zapátral jsem ale trochu po internetu a docela mě to pobavilo. Kamarád se totiž pochlubil, že vypracování toho "akčního" plánu (mimochodem, až po roce, co je u nich v evidenci) spočívalo jen ve vytištění nějakého formuláře, který musel podepsat, a kde byla jediná věta: "Vyhledávání volných míst v inzertní nabídce (internetu, novinách) a kontaktování zaměstnavatele, pravidelně dokládat." Celý akční plán prý spočívá v tom, že musí každý měsíc poslat emailem úřednici na ÚP seznam firem, kam poslal životopis ;-) Docela mě to pobavilo, neboť bych si pod vy

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž