Přeskočit na hlavní obsah

Při sběru ovoce v Dánsku bydlí brigádníci obvykle ve stanech nebo v karavanech

Mám tady doplnění k těm článkům o virtuálním veletrhu práce DnyPrace.cz ve formě online záznamu rozhovoru se zástupci společnosti EURES, která nabízí databázi volných pracovních míst v celé EU a pomáhá zájemcům, kteří chtějí najít práci v zahraničí. Dobrá legrace, co se dozvěděl Guest, jako IT specialista ;-)

Chat se společností EURES:

Guest: Dobrý den, nevíte náhodou, s jakými počátečními finančními náklady je nutno počítat při zahájení práce v cizí zemi v EU?

EURES: Dobrý den, samozřejmě záleží na tom, do jakého státu se chystáte odjet, v každém státě jsou jiné náklady na život. Kam se chystáte? Orientační údaje o životních nákladech můžeme zjistit, ale výrazně se liší podle státu. Je třeba mít na paměti, že nedostanete výplatu hned, ale se zpožděním.

Guest: Našel jsem si několik míst v IT oboru, např. UK, DE, FR, NE. Ale vše je spojeno s počáteční investicí na ubytování 2-3 měs. + pobyt. MOŹNÁ by bylo dobré pro zlepšení nabídky Eures u každé práce hned doplnit: Potřebujete na úvod 50 nebo 100 tis. Kč. a hned by bylo vše jasné :-)

EURES: U ubytování je logické, že budete muset pravděpodobně zaplatit kauci, ale výdaje se skutečně stát ot státu liší. Pokud bude například sdílet byt s více osobami, nemusí být částka zase až tak vysoká. Také pochopitelně záleží, zda hodláte bydlet v centru hlavního města anebo v malém městě. Kam přesně hodláte odcestovat?

Guest: Odcestuji, až si někde půjčím 50-100 tis. na start :-)

EURES: samozřejmě jsou i možnosti si najít ubytování bez kauce, vše ale již záleží na konkrétní destinaci a možnostech v ní.

Guest: Dotaz byl jen takovým podnětem pro vás, že není problém si najít práci v cizině, ALE začít tam s nějakou finanční hotovostí.

EURES: Také můžete začít například na brigádě, kde Vám hotel nebo farmář zajistí ubytování zdarma. Při sběru ovoce v Dánsku bydlí brigádníci obvykle ve stanech, v zimě při řezání vánočních stromků v karavanech.

Guest: Farmář asi nebude potřebovat IT specialistu a ten ve stanu ani v karavanu bydlet nebude, ale díky za radu :-)

EURES: Já to chápu, ale někdy je brigáda také možností jak začít bez půjčky.
Takže, ideální začátek pro IT specialistu v cizině je koupit si stan a dobrý spacák, počítat s počátečním ubytováním v kempu, příp. v karavanu :-))

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen