Přeskočit na hlavní obsah

Hledání práce na veletrhu Dny práce 2011

Měl jsem chvíli času, tak jsem se rozhodl, že v rámci náhledu na aktuální nabídku volných pracovních míst navštívím veletrh pracovních příležitostí DnyPrace.cz, který minulý týden úspěšně proběhl. Už jsem dlouho na žádné výstavě nebyl a na virtuální tím tuplem, proto jsem byl docela potěšen, že vše na daných stránkách veletrhu fungovalo v pořádku. Ovšem jen do momentu, než jsem se přihlásil jako registrovaný účastník ;-)

Dny prace - Úvodní stránkaÚvodní stránka mne přivítala hlavní obrazovkou, kde jsem si mohl vybrat návštěvu výstavní haly, příp. procházet výstavou pomocí hlavního menu - Informační stánek, Seznam společností, Networking, navštívit stránky Eures, podívat se na Program, příp. vyzkoušet Test kompatibility.


Dny prace - Informační stánekMohl jsem si prohlédnout informační e-stánek výstavy Dny práce, který nabízel základní informace a opět mne lákal vyzkoušet všechny hlavní nabídky veletrhu.


Dny prace - Seznam vystavovatelůNejprve mne zajímal seznam vystavovatelů, neboť to je základem každé výstavy, no a byl jsem zvědav, kdo konkrétně tam nabízí volná místa, z jakého oboru a co jsou to za volné pozice, když v inzerátech na internetu se toho moc nedá najít.


Dny prace - Firemní stánekPo zvolení názvu firmy jsem se dostal přímo do konkrétního firemního e-stánku a mohl si domluvit schůzku nebo přímo chatovat se zástupcem dané firmy, odeslat firmě životopis, prohlédnout si jejich nabídky práce, či navštívit web stránky firmy.

Nabídky práce se vždy zobrazily v novém okně jako seznam otevřených volných míst z pracovního portálu Monster. Hned mne napadlo, proč se vlastně pořádá nějaká virtuální výstava, když by stačilo prohlédnou si seznam firem a poté projet jejich volné pracovní nabídky na portálu Monster.cz a danou firmu kontaktovat?

Nemluvě vůbec o tom, že zástupci většiny vystavujících firem nebyli online ani první den ve 14 hod., takže virtuální veletrh v takové podobě trochu postrádal smysl!

Dny prace - NetworkingZkoušel jsem v hlavním menu volbu Networking, že bych "kontaktoval" někoho v rámci komunity, nikdo tam ale nebyl, tak jsem nějak nepochytil k čemu ta volba slouží a zda by se dala k něčemu využít.


Dny prace - Program přednášek veletrhuMrknul jsem tedy na zajímavý online program přednášek veletrhu, kde skoro každá firma měla nějaký svůj program a představovala své nabídky. Bohužel, v době mé návštěvy nebyl žádný program aktuální, skoro žádná firma nebyla online, tak zbývala jen společnost EURES, kde jsem získal záznam jednoho chatu.

No a tím jsem svůj návštěvní program veletrhu DnyPrace vyčerpal, neboť seznam vystavovatelů jsem měl, jejich volná místa si na portálu Monster.cz dokážu najít a seznam "přednášek" mne nijak zvlášť neuchvátil, což platí současně i pro všechna nabízená volná místa na DnyPrace.cz ;-)


Čekání na Godota a na DnyPrace...

Problémy s načítáním stránek jsem řešit skoro neustále a to mám docela spolehlivé a rychlé připojení k internetu! Asi 3x ten portál zatuhnul při načítání stránky nějakého vystavovatele a když jsem dal refresh stránky, tak jsem byl zpět na úvodní straně, začalo znovu načítání aplikace a opět jsem se musel přihlásit, neboť jsem byl automaticky odlogován.

Když jsem nebyl přihlášen, tak všechno fungovalo docela rychle a spolehlivě, mohl jsem prohlížet stánky jednotlivých firem, zobrazovat si jejich pracovní nabídky. Jakmile jsem se ale přihlásil, tak všechno nějak zatuhlo, načítání stránek bylo neuvěřitelně pomalé, nefungoval zvuk, někdy mě to i odhlašovalo a skákalo zpět na titulní stránku. Internetový prohlížeč jsem musel také několikrát restartovat.

(Návštěvníků bylo v tu dobu dle statusu 393, online uživatelů 133.)

Dole na status baru velmi často svítil nápis: Čekání na http://dnyprace.cz... Nebo v okně e-veletrhu hláška: Nebyli jsme schopni připojit Vás na chat. Aktualizujte stránku,...

Dny prace -
Tak jo, aktualizuji stránku, začínám od začátku, aplikace se načítá, opět nejsem přihlášen. Děkuji, ale takový virtuální veletrh práce je... víte na co ;-)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen