Přeskočit na hlavní obsah

Proč vysoce kvalifikovaný člověk nebo absolvent VŠ práci nezíská

Jak získat práci - Vzdělání, znalosti, studium, pohovorProjel jsem takhle ze zájmu aktuální články z trhu práce na českém webu a docela jsem se bavil. Zaujal mne ale článek s (možná) reálnými příběhy na iDnes o zkušenosti s hledáním práce po vysoké škole. Tedy nezaujal mne ani tak ten článek jako komentáře čtenářů, kdy si zde dovolím otisknout komentář jedné čtenářky (alemka), která popisuje své zkušenosti z pohledu personalistky.

Dávám to sem pro lepší přehlednost v celku, neboť v komentářích u daného článku byl publikován po jednotlivých bodech a narušován ostatními komentáři. Snad to autorce komentáře nebude vadit, neboť někomu, kdo hledá práci, to může pomoci k lepšímu pochopení i opačného pohledu.


POHLED z druhé strany...

Moje práce je personalista (1500 zaměstnanců). Vybírám kandidáty na různé pozice. Díky databázovému systému odpovídáme každému zájemci, přičemž nezřídka dostanu sprostou reakci od kandidáta, kterého jsem zamítla. A denně vidím důvody, proč vysoce kvalifikovaný člověk práci nezíská. Ačkoli si můžete všude přečíst návod "jak napsat životopis, jak zapůsobit u pohovoru" musím říct, že moje zkušenosti jsou následující:

1.Životopisy jsou nicneříkající, obecné, napsané podle nějaké šablony z internetu, není z nich vůbec patrné, co kandidát umí. Nezřídka okořeněné fotkou z dovolené, či doma z obýváku... Je to chyba, nikdo nebude obvolávat a zjišťovat údaje, které měly být stručně vypsány v CV. Takového kandidáta zamítám a může mít třeba 2 VŠ. Pokud není z životopisu jasné, co konkrétně umíte a napíšete, že jste "manažer" a máte pocit, že tím je všechno dáno, jste dopředu vyloučen ze hry.

2. Přes všechny návody, jak se chovat na pohovoru: drtivá většina kandidátů přijde nepřipravena, ani neví na jakou pozici se k nám hlásili, protože rozeslali spousty životopisů a ode mne chtějí, abych je se vším seznámila.

3. Další skupinkou jsou kandidáti "podivíni" - což kupodivu bývají vysoce kvalifikovaní specialisté, kteří mají vysoké IQ, ale jsou bez sociální inteligence. A důvodem zamítnutí může být i třeba to, že přijdou na pohovor ve špinavém oděvu, bez základní hygieny. (Pokud mně hodláte obviňovat, že si to vymýšlím, prosím, rozhlédněte se kolem sebe třeba v MHD a to, co uvidíte, je vzorek kandidátů, se kterými běžný personalista pracuje). Představa, že vybíráte pouze z kandidátů chytrých, krásných, umytých, vzdělaných, přirozeně inteligentních, s normálním projevem je velmi naivní.

4. Kategorie čerstvý vysokoškolák: problém je často v tom, že nemají konkrétní představu co bychtěli dělat. Častá odpověď absolventa VŠ: Co byste chtěl konkrétně dělat? Chci být "manažééér". Na otázku "A co chcete řídit?" odpověď: "To je jedno, prostě "manažéééér"...

5. Hodně kandidátů má také problém s tím přijít včas, neumí odpovídat na jednoduché otázky, pomlouvají své bývalé zaměstnavatele, mají smůlu...

6. Hledáte skladníka a dostanete životopis člověka, který dle životopisu pracoval jako ředitel firmy, marketingový specialista atd. Zamítám ho. Pán se diví proč. Ale buď se v životopise nadhodnocoval (lže), ve skutečnosti makal jako ředitel firmy o jednom člověku a možná přitom řídil vlastní sklad, nebo je tak zoufalý, že zkátka odepisuje na všechno - ale to je taky špatně. Já chci normálního skladníka.

Zkrátka, shrnu to: pokud přijde kandidát na jakoukoli pozici, přijde včas, čistý, je přirozený, komunikativní, je připravený a rozhovor proběhne "normálně", věřte mi, je to velká radost. Spousta lidí si stěžuje, že jsou neustále odmítáni. Smůla je, že nemají dostatek sebereflexe. A poslední problém: stává se, že zamítnu i velmi kvalitní životopis, který došel zkrátka pozdě. Pokud už jsou rozjednány další kola pohovorů a výběry se blíží k závěru, může se to stát. To je život. Hledání práce je i o štěstí, včasné reakci a lidi by si měli zvyknout na to, že odmítnutí je právem firmy. Takže chápu, že hledání místa je složitá věc. Určitě mimo Prahu je to složitější, ale kandidáti v Praze si za opakované neúspěchy mohou do jisté míry sami. KONEC


Dal jsem čtenářce v diskuzi dotaz, co jí říkají pojmy, jako je věková diskriminace nebo "overqualified" uchazeči, a jak se s tím vyrovnává ve své profesi:

"A k Vašemu dotazu na dikriminaci: budu mluvit za sebe: osobně zvu na pohovory i starší lidi, pokud mají dobrou kvalifikaci a mají elán a chuť do práce, proč ne? Mám jich pár, které jsme přijali, jsou skvělí, spolehliví a loajální. Stejně tak jsem starší lidi odmítla, protože kvalitní nebyli, nebo z nich vyzařovala únava, negativismus. Víte, je to jednoduché: pokud vy budete mít svou firmu a budete hledat kolegy. Koho si vyberete?

Bude přece záležet na tom, co by měl onen člověk vlastně dělat. Co musí umět a jaké musí mít vlastnosti? Všichni se ohánějí vzděláním, ale část úspěchu je i osobnost toho člověka. Vyberete si asi toho, kdo nejlépe splňuje Vaši představu. A to je těžké, vysvětlit lidem, že je zamítáte ne kvůli praxi, nebo vzdělání, ale třeba právě pro jejich osobnostní rysy, které Vám nevyhovují. Anebo jen proto, že místo je 1 a kandidátů 40. Ale výběrové řízení je přece od slova VYBRAT a je jasné, že chcete NEJLEPŠÍHO. Ne NEJVZDĚLANÉJŠÍHO.
"

Reagovala naprosto excelentně a plně s jejím názorem souhlasím!

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen