Přeskočit na hlavní obsah

Zprávy z trhu práce (duben 2011)

25.4.2011

Přehled: co musíte zařídit, když chcete pracovat v cizině
Do většiny evropských zemí už není potřeba pracovní povolení, přesto se někde bez papírování neobejdete. Například ve Velké Británii povolení k pobytu nepotřebujete, pokud nebudete žádat o žádné dávky. V Portugalsku povolení musíte mít, chcete-li se v zemi zdržovat déle než tři měsíce. (celý článek)

22.4.2011

Kdo je větší chudák. Odírá stát víc zaměstnance, nebo živnostníky?
S každou změnou daní či dávek se objeví diskuse mezi zaměstnanci a živnostníky, koho z nich stát vykořisťuje víc. Oslovení zástupci živnostníků i zaměstnanců se střetli v duelu iDNES.cz. (celý článek)

Rozvázání pracovního poměru výpovědí
Jedním ze způsobů rozvázání pracovního poměru je výpověď. Tento jednostranný pracovněprávní úkon, který definuje § 50 zákoníku práce, patří mezi vážné zásahy jak do sociální jistoty zaměstnance, tak do hospodářských výsledků zaměstnavatele. (celý článek)

21.4.2011

Volno na hledání nového zaměstnání
Minulý měsíc jsem dostala v práci nečekaně výpověď pro nadbytečnost, snažím se najít jiné zaměstnání, ale pohovory jsou většinou v takovém časovém období, kdy mám problém se na ně z práce dostavit. (celý článek)

20.4.2011

LMC: Zájem firem o flexibilní úvazky se snížil
Zájem firem o flexibilní pracovní úvazky, například zkrácenou pracovní dobu, se snižuje. Zatímco počet inzerátů s nabídkami práce se v březnu proti předchozímu měsíci zvýšil o 38 procent, podíl alternativních forem práce na celkovém počtu zadaných inzerátů klesl o 13 procent. (celý článek)

Třetina podniků kvůli krizi změnila svou banku
Hospodářská krize donutila podnikatele daleko více promýšlet své výdaje za bankovní služby a více než třetina z nich si sjednala výhodnější produkty u jiné banky. Vyplývá to z průzkumu Asociace malých a středních podniků (AMSP ČR) mezi živnostníky a majiteli firem, který iniciovala GE Money Bank. (celý článek)

19.4.2011

Pět kroků, jak získat dobrou práci v Německu
Získat práci v Německu není jen tak. Nejprve v zahraničí oslovte zaměstnavatele nebo práci hledejte přes agenturu. Od 1. května už do Německa nepotřebujete pracovní povolení. (celý článek)

České dráhy od dubna sníží stovkám zaměstnanců mzdy o desetinu
České dráhy od dubna snížily platy některým zaměstnancům v managementu a administrativě o deset procent. Informaci serveru Aktuálně.cz dnes ČTK potvrdil mluvčí společnosti Petr Šťáhlavský. Snižování platů se dotkne zaměstnanců se smluvními platy, kterých společnost zaměstnává řádově stovky. (celý článek)

18.4.2011

Se svou mzdou je nespokojena téměř třetina zaměstnanců v Česku
Téměř třetina zaměstnanců v České republice je nespokojena se svojí mzdou. Přitom necelá pětina pracovníků není spokojena ani se svým povoláním. Vyplývá to z internetového průzkumu Můjplat.cz... (celý článek)

Šestina volných pracovních míst je určena řemeslníkům
Místa pro kvalifikované výrobce a řemeslníky tvoří téměř šestinu volných pracovních pozic, které úřady práce evidovaly koncem března. Z celkového počtu 33.300 evidovaných míst pro ně bylo určeno zhruba 5650. (celý článek)

15.4.2011

Německo otvírá pracovní trh, Čechů se ale bojí
Od 1. května 2011 budou moci lidé z nových členských zemí EU pracovat v Německu bez omezení. Je to šance, chybějí tam totiž statisíce odborníků. Šanci mají nejen mladí, ale i lidé důchodového věku. (celý článek)

Pro rozvoj kariéry lidí se hledají nové efektivní cesty
Většina firem se shoduje, že vzdělávání a rozvoj manažerů je kritickým předpokladem úspěšného fungování organizace. Přesto je však právě tato oblast mezi prvními, jejichž rozpočty se krátí, nastane-li pro firmu méně příznivá doba. (celý článek)

14.4.2011

Do Německa za prací
Dnem 1. května končí přechodné období, kdy se pracující z tzv. východního bloku, nemohli ucházet v Německu a Rakousku o zaměstnání. Dá se očekávat odchod českých pracujících do Německa? (celý článek)

13.4.2011

Jaký typ zaměstnance jste? Najděte v přehledu sami sebe
Chybí vám průbojnost a kolektiv vás nebere, nebo naopak vystupujete tak suverénně, že z vás mají kolegové strach. Pokud chcete vědět, jaký typ zaměstnance jste a co máte dělat, abyste se v práci konečně prosadili a udělali kariéru, napoví vám náš "psí" přehled. (celý článek)

12.4.2011

Portály: Nejvíce roste nabídka práce na živnostenský list
Na pracovních portálech roste nabídka práce na živnostenský list rychleji, než počet nabídek práce na plný pracovní úvazek i na zkrácený úvazek. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pracovními portály. (celý článek)

11.4.2011

Skoro polovina Čechů se kvůli úspěchům v práci stále vzdělává
Téměř polovina Čechů tvrdí, že neustálé vzdělávání a osobní zdokonalování je nezbytnou podmínkou pracovního úspěchu. Většina lidí se také shoduje na tom, že je pro ně důležité učit se novým věcem. (celý článek)

Patnáct vět, které se nevyplácí v práci říkat
Chcete si s klienty a s kolegy v práci opravdu rozumět a upevnit ve firmě svoji pozici? Formulujte své myšlenky a přání pozitivně a jistě. Dáte tím najevo sílu své osobnosti a budete působit vlídněji. (celý článek)

7.4.2011

Práce v zahraničních misích láká i civilisty. Šanci mají realisté
Na nebezpečných zahraničních misích může i civilista vydělat hodně peněz a nasbírat unikátní profesní zkušenosti. (celý článek)

6.4.2011

Odpověď na životopis byste měli od solidní firmy dostat do pěti dní
Když pošlete svůj životopis do společnosti, která hledá na pracovních portálech nové zaměstnance, můžete se odpovědi dočkat i třeba za 35 dní. Reakce firem jsou ale značně rozdílné. (celý článek)

5.4.2011

Jen jedno procento Čechů označuje ekonomickou situaci jako velmi dobrou
Nadpoloviční většina veřejnosti (56 procent) hodnotí současnou ekonomickou situaci v Česku negativně. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který probíhal na začátku března. (celý článek)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen