Přeskočit na hlavní obsah

Zprávy z trhu práce (březen 2011)

31.3.2011

Povinnost podat daňové přiznání do konce března - to už neplatí
Termín pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob se nezadržitelně blíží. Jaké novinky v oblasti správy daní přinesla změna legislativy a co všechno byste měli vědět? (celý článek)

Za chudou označuje svou rodinu téměř polovina Čechů
Téměř polovina Čechů (44 procent) označila svou rodinu jako chudou, ukázal ve čtvrtek zveřejněný průzkum agentury STEM. Počet osob, které negativně vnímají svou finanční situaci, v průběhu posledních let stoupá. (celý článek)

29.3.2011

Konec zvýhodnění stravenek by restaurace připravil o 7,5 miliardy
Zrušení daňového zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů jako jsou stravenky, které navrhuje ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), by restauracím způsobilo propad v obratu o 7,5 miliardy korun a ztrátu až 32 tisíc pracovních míst. (celý článek)

28.3.2011

Máte vysoké příjmy? Na pojistném odvedete méně
V souvislosti se změnami ve výpočtu důchodu od října 2011 počítá legislativní návrh MPSV také se snížením maximálního vyměřovacího základu pro odvod sociálního pojištění. Kolik ušetří na sociálním pojištění občané s vysokými příjmy? (celý článek)

23.3.2011

Musím při zisku z akcií podávat daňové přiznání?
Zeptali jste se, a my vám ve spolupráci s daňovými poradci poskytli bezplatnou odpověď. Co vás nejvíce zajímalo v uplynulých dnech? (celý článek)

22.3.2011

Diplom už vysoký plat nezaručí
Vysokoškoláky čekají krušné časy. S tím, jak přibývá absolventů univerzit, úměrně ubývá míst, na kterých mohou uplatnit své vzdělání, a zároveň jim klesají i nástupní platy. Ty jen za poslední dva roky spadly průměrně o patnáct až dvacet procent. (celý článek)

21.3.2011

Kdo si může snížit daňovou povinnost daňovým zvýhodněním na děti?
Děti jsou to nejcennější co máme. Daňovým zvýhodněním si může rodič dětí, které s ním žijí v domácnosti, snížit daňovou povinnost. (celý článek)

18.3.2011

Daňová reforma odhalena: Jak se změní vaše čistá mzda
Ministerstvo odhalilo detaily daňové reformy 2013. Kromě připravované reformy penzijního systému jde o druhý velký zásah do každodenního života všech produktivních Čechů. Spočítejte si, jak se změny odrazí na vaší čisté mzdě. (celý článek)

Daně se mají snižit. Mění se výpočet i sazba
Daňová reforma navrhovaná ministerstvem financí by měla mírně snížit daňové zatížení. Většina lidí by měla podle výpočtů MF na reformě uspořit řádově stokoruny měsíčně. MF chce zrušit koncept superhrubé mzdy se sazbou 15 procent a nová sazba daně by měla být počítána z hrubé mzdy a činit 19 procent. (celý článek)

14.3.2011

Musím podat přiznání k dani z příjmů?
Ještě než začnete řešit daňové přiznání, podívejte se, zda jste vůbec povinní přiznání k dani z příjmů vůbec podávat. (celý článek)

Průměrná měsíční mzda v podnikatelské sféře dosáhla 22 207 Kč
V podnikatelské sféře vzrost loni medián hrubé měsíční mzdy meziročně o 2,3 % a dosáhl výše 22 207 Kč. V nepodnikatelské sféře činil medián hrubého měsíčního platu loni 24 026 Kč, což znamená, že poklesl o 0,6 %. Reálně došlo ke stagnaci mzdy, nominálně totiž vzrostla průměrná mzda stejně jako spotřebitelské ceny. (celý článek)

12.3.2011

Státní firmy letos propustí tři tisíce lidí, nejvíce pošta
Ze státních firem letos odejde téměř 3000 lidí. Nejrozsáhlejší propouštění čeká Českou poštu, kterou bude muset opustit asi 1730 zaměstnanců. Odejít má také zhruba pětistovka lidí Správy železniční dopravní cesty a z Českých drah přibližně tři sta pracovníků, snižovat se mají počty i v ČSA a Letišti Praha. (celý článek)

9.3.2011

Recese zmrazila mzdy ve velkých firmách, odešli zaměstnanci
Platy ve velkých průmyslových firmách v Ústeckém kraji v posledních třech letech zpravidla stagnují, zatímco počty zaměstnanců klesají. Vyplývá to z ankety mezi firmami, jejíž výsledek potvrdil obecné trendy ze statistických údajů. (celý článek)

8.3.2011

České firmy chtějí více nabírat a méně propouštět
Ve druhém čtvrtletí tohoto roku budou české podniky více zaměstnanců nabírat, než jich propouštět. Nejlépe se situace vyvíjí v odvětvích financí, pojišťovnictví a nemovitostí. Vyplývá to ze studie Manpower Index trhu práce, která dopadla nejlépe od druhého čtvrtletí roku 2008. (celý článek)

4.3.2011

Daňové přiznání odevzdalo zatím 15 procent z celkového počtu daňových poplatníků
Daňová správa očekává, že letos lidé odevzdají zhruba 1,8 milionu přiznání. (celý článek)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen