Přeskočit na hlavní obsah

Zprávy z trhu práce (leden 2011)

31.1.2011

Podnikatelů v ČR přibývá, už jich je 2,23 milionu
Podnikatelů v České republice přibývá. Na konci minulého roku jich bylo 2 233 474 osob, což je o necelých 60 tisíc více než na konci roku 2009. (celý článek)

Daně z příjmů s pomocí unikátní aplikace Finance.cz
Ušetřete čas a bezpečně zkompletujte své daňové tvrzení. Finance.cz přináší nový způsob, jak vyplnit "přiznání" k dani z příjmů a přehledy o příjmech a výdajích pro podnikatele. (celý článek)

Zadlužení domácností u finančních institucí vzrostlo
Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se během loňského prosince zvýšily o 5,8 miliardy korun na 1,06 bilionu korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o 72,96 miliardy korun. Vyplývá to z dnešních údajů České národní banky. (celý článek)

26.1.2011

Krize končí, letos dojde k obratu, myslí si manažeři
Letošní rok představuje definitivní obrat v hospodářské krizi. To nejhorší už je za námi, nezaměstnanost ale nadále poroste. To soudí většina ze 480 světových manažerů, které v rámci svého průzkumu oslovila společnost Roland Berger. (celý článek)

25.1.2011

OP LZZ pomáhá lidem uspět na trhu práce
Jedním z účinných nástrojů aktivní politiky státu a Evropské unie v boji proti nezaměstnanosti je Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ). Financován je z Evropského sociálního fondu (ESF), který v Evropě existuje už více než 50 let. (celý článek)

Ministerstvo rozjíždí kampaň, která má pomoci lidem najít práci
Pomoci lidem, kteří nemohou najít vhodné zaměstnání, nebo firmám, které potřebují zvýšit kvalifikaci svých zaměstnanců, má kampaň ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Celkové náklady na ni jsou asi 15 milionů korun. (celý článek)

21.1.2011

Daňového přiznání se nebojte. Jinde v EU byste zaplatili i více než trojnásobek
Rozdíly v sazbách daně z příjmu jsou v EU značné. Zatímco v Bulharsku je rovná 10% sazba daně, nadstandardní příjmy ve Švédsku podléhají 56,4% sazbě daně. (celý článek)

18.1.2011

České vysoké školy dostanou dvě miliardy z Evropské unie
Vysoké školy mohou letos čerpat dvě miliardy korun z Evropské unie (EU). Peníze budou použity na zlepšení kvality výuky, která by měla pomoci ke konkurenceschopnosti českých studentů na tuzemských i evropských trzích práce. (celý článek)

17.1.2011

Důchodce podnikatel, penzista pronajímatel a daňové přiznání za rok 2010
Rok od roku stoupá počet penzistů, kteří podnikají nebo pronajímají nemovitost. Kdy musí podat daňové přiznání za rok 2010? Jaká bude jejich daňová povinnost? (celý článek)

Odbory navrhují zvýšit důchody lidem s vyššími příjmy
Rozhodnutí Ústavního soudu, který přikázal zvýšit náhradový poměr důchodů k platům u vyšších příjmových skupin, by se dalo vyřešit tak, že se zvýší důchody pouze lidem s vyššími platy. U ostatních by zůstaly důchody na současné úrovni. (celý článek)

11.1.2011

Míra nezaměstnanosti v prosinci vzrostla na 9,6 procenta
Míra nezaměstnanosti v Česku byla v prosinci vyšší než v listopadu, zvýšila se o jeden procentní bod na 9,6 procenta. (celý článek)

4.1.2011

Změny v sociálních dávkách od ledna 2011: Rodiny s dětmi si pohorší
Vícečetný porod, čtyřletá varianta rodičovského příspěvku či sociální příspěvek pro matky živitelky. Co mají společného? Snížení nebo zaniknutí dávky sociální podpory. (celý článek)

3.1.2011

Zásahy do daňového systému: Úpravy provedené v roce 2010 a plánované pro rok 2011
Co se událo v zákoně o daních z příjmů? Co přinese v dubnu novela o DPH? Co zavedl tzv. daňový řád? (celý článek)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen