Přeskočit na hlavní obsah

Když jsem nezaměstnaný a marně hledám práci, tak nemůžu nic najít

Když jsem nezaměstnaný a marně hledám práci, tak nemůžu nic najít, nikdo mi ani neodpovídá na mé žádosti o práci, ať se snažím, jak chci, ať mám kvalitní životopis nebo zasílám sebelepší průvodní dopis, ať hledám práci všude možně a zkouším jakékoliv způsoby.

Dnes, když pracuji jako OSVČ na kontrakt u zahraniční firmy a vydělávám 100 tisíc měsíčně, když zakládám firmu v cizině a plánuji, jak zaměstnám nové pracovníky, tak dostávám každý den několik nabídek na práci. No není tohle paradox? Nemám na nic čas, jsem plně vytížen pracovními povinnostmi a navíc připravuji podnikání s plánovaným obratem několika milionů, no a budu konečně dostávat nabídky na práci, kterou jsem před pár měsíci nemohl sehnat?

Fakt, je to nějaké podivné na pracovním trhu!?!


Z nezaměstnaného podnikatelem...

Na začátku roku jsem byl registrován na Úřadu práce a několik měsíců dostával podporu v nezaměstnanosti. Stát za mne platil SP i ZP, marně jsem pár měsíců hledal práci a přemýšlel, co budu vlastně v životě dělat. Jen díky rodině jsem se z toho marného hledání práce psychicky nezhroutil, začal jsem asi nějak více přemýšlet o smyslu života a o tom, co má v životě opravdu cenu. No a ono se náhle zadařilo.

Čím to bylo? Byla to nějaká má snaha najít si práci? Byla to připravenost nebo otevřenost novým nabídkám? Měl jsem jen blbé štěstí?

Nevím. Asi nějaká konstelace hvězd nebo obyčejné štěstí, že jsem byl objeven jednou firmou, která mi nabídla práci, kde jsem se mohl něco nového naučit, kde jsem se ale také zase moc nepředřel a měl plno času na vymýšlení dalších ptákovin, kdy dnes si můžu třeba zakládat firmu v UK a plánuji, že budu zaměstnávat další lidi.

Pracovní nabídky, co dnes dostávám, díky mým starým inzerátům a životopisům na internetu, můžu dnes odmítat, ale stejně stále přemýšlím, co stojí za všemi těmi šancemi, které dostáváme, které nás minou a kterých nevyužijeme třeba jen proto, že jsme nebyli ve správnou dobu na správném místě, že jsme třeba jen měli špatný životopis nebo průvodní dopis, že si nás jen někdo nevšimnul.

Celý život je složen jen z otázek, na které většinou neznáme odpovědi. Já se ale budu snažit zde stále publikovat alespoň nějaké poznatky, na které jsem při hledání práce přišel. Myslím si totiž, že člověk se má snažit vrátit světu alespoň trochu toho štěstí, kterého se mu dostalo.

Veselé vánoční svátky všem, hodně štěstí při hledání práce a hodně sil do života!

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen