Přeskočit na hlavní obsah

Fronty na Silvestra na Úřadech práce

NezaměstnaníPoslední den roku 2010 očekávají Úřady práce v celé ČR nával lidí bez práce, neboť je to poslední šance registrovat se do evidence nezaměstnaných podle stávajícího zákona o zaměstnanosti, který se mění od 1.1.2011.

Kdo se registruje na ÚP ještě v prosinci 2010, bude mít nárok na podporu, i když dostane zákonné (tříměsíční) odstupné od bývalého zaměstnavatele, jinak nebude mít po dobu tří měsíců na podporu nárok. Kdo podal sám výpověď nebo odešel dohodou, tak bude dostávat nižší podporu v nezaměstnanosti. Navíc, nikdo z registrovaných nezaměstnaných si již nebude moci k podpoře brigádně přivydělávat.

Komentář k těm změnám zákona o zaměstnanosti si nechám na příště, ale nemyslím si, že jsou nějaké systémové a něco řeší. Vše se dá nějak obcházet a je mi jen líto, že ouřadové nejsou schopni připravit něco systémového a jen takhle plácají vodu nekoncepčními řešeními.

Tak ale nějak nevím, proč by měly být na Úřadech práce fronty zrovna na Silvestra, neboť komu pracovní poměr skončí zrovna 31.12., tak se stejně nemůže na ÚP registrovat dříve, jak 3.1.2011 a bude pro něj platit již nový zákon. No a komu pracovní poměr skončil dříve, tak už snad evidovaný je a nenechával to na poslední chvíli. Výjimkou by snad mohl být někdo, kdo si chytře nechal ukončit pracovní poměr již k 30.12.

Silvestrovské doplnění:

Tak zrovna jsem četl zprávu, že to přesně takhle plno lidí udělalo: "Spousta lidí se totiž dohodla se zaměstnavatelem, aby jim pracovní poměr ukončil už k 30., a ne až k 31. prosinci. To jim umožní se zaregistrovat ještě letos..." :-)

Více také - Co vyžaduje registrace na Úřadu práce

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen