Přeskočit na hlavní obsah

Hledáte práci a chcete pracovat v EU?

Stále častěji se potkávám s lidmi, kteří by chtěli pracovat v zahraničí. Ať už proto, že nemůžou najít práci v určitém oboru v ČR, nebo proto, že by chtěli jet na zkušenou do zahraničí, zlepšit si jazyk, získat více zkušeností, lepší praxi, příp. si i vydělat více peněz.

Už jsem tady několikrát zmiňoval pár dobrých pracovních portálů, kde se dá hledat práce v zahraničí, např. pracovní portál EURES - Evropský portál pracovní mobility, kde se nachází volná pracovní místa v celé EU. Dnes mne zaujal portál Pracujte pro EU, který nabízí pracovní nabídky přímo pro instituce EU a hlavně, je plný informací o možnostech a podmínkách života a práce v EU.

We know that it’s not easy to find people with experience in ICT who speak multiple languages - so you’ll be getting a lot of job offers!

Práce v EU - Pracujte pro EU
"Hledáme pracovníky technického zaměření s dobrými organizačními schopnostmi pro různé oblasti informačních a komunikační technologií – od telekomunikací, přes střediska pro zpracování dat , tvorbu webových stránek, vývoj softwaru, po sběr dat pro statistické účely a řízení v oblasti zabezpečení IT." (Zdroj: Jobs.cz)


Informační a komunikační technologie + jazyky?

Co je typickým požadavkem na práci v nějaké instituci EU? Musíte znát alespoň dva jazyky – hlavní jazyk (některý z 23 úředních jazyků Evropské unie) a ještě jeden (angličtinu, francouzštinu nebo němčinu), mít také vysokoškolský diplom a dokončené vyšší vzdělání v oblasti informačních a komunikačních technologiií, alespoň tři roky praxe, nebo střední vzdělání a delší praxi v oboru.

Závěr je pro mne docela jasný - základem pro budoucí uplatnění každého občana v EU je znalost jazyků, jak je vidět na té možnosti nahradit VŠ jen SŠ s odpovídající praxí. Ověřuji si, že znalost jen jednoho jazyka na pracovním trhu zdaleka nestačí, neboť se automaticky předpokládá znalost rodného jazyka (češtiny), znalost angličtiny, jako základního komunikačního prostředku na světě, no a pak rozhoduje, co umíme jiného - kromě dalšího cizího jazykä třeba ty informační a komunikační technologie.

I když práci v současnosti nehledám, tak jdu pro jistotu oprášit učebnici španělštiny, ale zvažuji ještě, že zakoupím brzy i učebnici čínštiny :-)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen