Přeskočit na hlavní obsah

Zprávy z trhu práce (říjen 2010)

29.10.2010

České domácnosti přečkaly krizi a začínají se více zadlužovat
V souvislosti s příznivými výhledy na vývoj tuzemské ekonomiky se české domácnosti po období krize opět přestávají obávat finančních závazků. Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se během září zvýšily o více než 5,92 miliardy korun na 1,028 bilionu korun. (celý článek)

27.10.2010

Firmy opět hledají IT specialisty
Počet uchazečů o práci v IT vzrostl meziročně o 13 procent, zároveň se proti loňsku výrazně zlepšily možnosti jejich uplatnění. Poptávka po těchto odbornících je nyní o 20 až 30 procent vyšší než v roce 2009 a IT specialisté po dvouletém útlumu opět patří do desítky firmami nejvíce žádaných profesí. (celý článek)

26.10.2010

Mateřská v Česku v porovnání se světem
V říjnu dostávají maminky doplatky mateřské za první pololetí letošního roku, kdy byla mateřská nižší (přibližně o polovinu). Od června je výpočet mateřské shodný s rokem 2009. Jak vysoká je a jak dlouho se kde pobírá mateřská? (celý článek)

Užitečné otázky, které pomůžou při pracovním pohovoru
Při pohovoru je více než kdy jindy nutná správná komunikace. Nestačí jen odpovídat na dotazy. Své šance na získání nového místa můžete zvýšit, pokud se nebudete bát také položit svému budoucímu šéfovi pár otázek. (celý článek)

21.10.2010

Čechům se rýsují šance na práci v Německu
Na trhu pracovních příležitostí se objevuje nový trend – přeškolování českých nezaměstnaných tak, aby našli uplatnění v sousedním Německu, ale třeba i v Polsku nebo na Slovensku. Jedna z největších firem v oboru vzdělávání a rekvalifikací Cofet chystá pilotní projekt, který by české zájemce školil pro uplatnění v zahraničí. (celý článek)

19.10.2010

Polovina domácností nevydrží bez hlavního příjmu déle než tři měsíce
Polovina tuzemských domácností nevydrží bez hlavního příjmu déle než tři měsíce. Ani měsíc nevydrží po ztrátě pravidelného příjmu osm procent domácností. Finanční tíseň pro ně představuje neřešitelnou situaci, chybí jim úspory. (celý článek)

14.10.2010

Průměrná mzda učitelů byla letos 24.404 korun
Průměrná mzda pedagogů včetně ředitelů škol byla v 1.pololetí tohoto roku 24.404 korun. Oproti loňsku si tak pohoršili o 195 Kč. Vyplývá to z dnes zveřejněných statistik Ústavu pro informace ve vzdělávání (ÚIV). (celý článek)

13.10.2010

Výše podpory při nezaměstnanosti v Česku a ve světě
K jakým změnám dojde v podpoře nezaměstnanosti v roce 2011? Jak vysoká je podpora v nezaměstnanosti v Česku v porovnání se světěm? (celý článek)

1.10.2010

Nejatraktivnějším zaměstnavatelem světa zůstává Google
Americká společnost Google je nadále jedničkou mezi firmami, kde by v budoucnu chtěli pracovat studenti ekonomických a technických oborů. Vyplývá to z žebříčku nejatraktivnějších zaměstnavatelů světa, který je každoročně sestavován společností Universum na základě celosvětového hlasování studentů. (celý článek)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen