Přeskočit na hlavní obsah

Nabídka na práci prodejce diamantů?

Hledám práciNěkdy dostávám opravdu zajímavé nabídky na práci, kdy až žasnu, čeho jsou někteří lidi schopni, v rámci sehnání oveček do své stáje. Dnešní email je typickou ukázkou takové "úžasné" pracovní nabídky.

Když pominu, že se jedná o spam, neboť jsem dané firmě žádný životopis neposílal (jen mě asi našli někde na internetu na jobs portálech), tak opravdu zírám, jakým způsobem hledají zaměstnance některé firmy.

Nabídka mě ale kupodivu zaujala, neboť se nestane každý den, abych dostal nabídku prodávat diamanty, což je sortiment, kterým se daná firma zabývá. Rád nafasuji nějaké diamantové vzorky a půjdu obcházet zákazníky s nabídkou na odkoupení. Proč ne? Je to zboží, které se nezkazí, vypadá určitě pěkně blýštivě, no a nekup to za tu cenu :-)

"Mírný" zádrhel ale vidím v tom, že v dnešní době není problém nabízet nějaké výrobky, či služby, ať se jedná o pojištění, spoření, další finanční produkty, produkty zdravé výživy, prášky na hubnutí, nebo třeba ty diamanty. Problém je, najít zákazníky, tj. najít nějaké kupce.


Chcete pracovat jako prodejce diamantů?

Jestli máte ale někdo zájem a znáte někoho, kdo by si blýštivé kamínky rád koupil, za což jistě dostanete nějakou provizi, tak vás asi zaujme email, co jsem dostal od jednoho spammera jménem Arnošt Novák (ano, pane Nováku, nevyžádaná pošta tohoto typu je spam a koledujete si o podání podnětu na ÚOOÚ):

Vážený pane XY,

v návaznosti na vypsání termínu výběrových pohovorů na OBCHODNÍ POZICI D.I.C. holding a.s. a Váš profesní životopis, který jsem obdržel z personálního oddělení naší společnosti, si Vás dovoluji oslovit s nabídkou k nezávaznému osobnímu pohovoru.

Místo: Praha 1 – Josefov, Široká 15
Předmět jednání: Vstupní pohovor
Nástupní termín v holdingu naší společnosti: IVQ 2010

V případě, že Vás budou informace o možnosti spolupráce s naší společností zajímat, budu se těšit na Vaši reakci.

S pozdravem,
Ing. Arnošt Novák
Tel: 774 962 445


Napadá mě jen, zda není na trhu již příliš mnoho obchodníků, co vlastně nic nedělají a jen prodávají nějaké (neprodejné) produkty, na které lákají tupé ovečky. Je tohle opravdu dobrý směr celé západní civilizace, kdy lidi jen pomáhají přesouvat zboží od výrobce ke spotřebiteli?

Komentáře

 1. Tohle je jenom půlka. Já jsem ten pohovor podstoupila (předem jsem neznala komoditu), a moc se to neliší od HBF a podobných MLM.
  Hanka

  OdpovědětSmazat
 2. Neviem, či sa jedná o tú istú firmu, ale bol som na prezentácii jednej. jednalo sa o MLM. Podmienky vyzerali ozaj lákavo - takmer ma namotali.

  Predávali šperky ale aj investície do diamantov. Práve s tými investíciami do diamatnov som mal problém. Hovorili, že keď bude treba dokážu odkúpiť tieto diamanty. Avšak nikto nevedel povedať za akú cenu. Keď som zrátal koľko je provízia pri predaji, tak ten spätný odkup i po 5 rokoch by bol pre klienta nevýhodný.

  V tomto prípade platí: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú

  OdpovědětSmazat
 3. Haha, pěkné! Podobně tady píše Misantrop o své zkušenosti se spamem: Okamžitě odstraňte příspěvek... :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Dobrý den,

  pokud jste měl inzerát, že hledáte práci a dotyčný vás kontaktoval kvůli obchodní spolupráci, nejedná se o spam. Pokus si myslíte, že ano, doporučím kontaktovat čoj.

  Pozvánka k osobnímu setkání je podle mne korektní, dotyčný vám pouze nabízí úvodní pohovor. To neznamená že o Vás usiluje. Spol. DIC sice mimo jiné využívá i výceúrovnový marketing, neznamená to ale, že jde o hromadný nábor lidí nebo "nahánění oveček". Jsou sice firmy a obchodníci, kteří to tímhle způsobem dělají, je to ale neetické a má to špatný efekt. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že spol. DIC tímto způsobem nepracuje. Vždy musí být zájem oboustranný, proto jste dostal pozvání na úvodní schůzku, kde si obě strany ujasní vzájemnou situaci. Je to jako na každém jiném pohovoru. Pokud má někdo problém s MLM, rád bych řekl že v DIC je možnost věnovat se obchodu jako takovému, bez využití MLM. DIC má každý rok certifikát AA jako jedna z věrohodných společností, uzavírá kontrakty s úspěšnými lidmi a její popularita stále roste. Doporučil bych čerpat z věrohodnějších zdrojů než z podobných diskuzí. Hezký den.

  OdpovědětSmazat
 5. Ahoj, napadlo mě, že vám nabídnu přivýdělek formou MLM. Spolupracuji s firmou Tiande, která nabízí kosmetiku a kosmeceutiku (kosmetika pro zdraví). Máme spoustu kladných ohlasů na výrobky, protože opravdu dokáží pomoci např. při různých bolestech ( krku,uší, zad, břicha….), ale také při rýmě, ekzému,lupence a spoustě dalších. Výrobky jsou vyráběné nejen z bylinek, máme i hadí řadu, ovčí nebo se šnečím mucinem. Navíc má firma spravedlivý marketing a jedinečné provize, naše holky si např. po 3 měsících vydělají i pár tisíc, časem i několik desítek tisíc korun měsíčně. K tomu spoustu dárků od firmy i z eshopů..Zaujal jsem Tě svojí nabídkou? Chtěl by jsi se dozvědět víc? Napiš mi a já Tě nezávazně přidám na 14 dní do naší skupinky, kde se sám přesvědčíš, jak úžasné výrobky máme. Nic neprodávám, nikomu nic nenutím, vše dělám z pohodlí domova.
  Když si mě přidáte do přátel, přidám vás do skupiny, kde jsou všechny možné věci, zkušenosti atd. můžete se tam mrknout na cokoliv vás zajímá. Jinak k tomuto přivýdělku , mě přivedla jedna pani,přes inzerát,která hledala už před cca rokem přivýdělek pár tisíc , a za rok se vypracovala tak , že má úžasné provize 70 tisíc měsíčně.. Je to na každém , kdo tomu,kolik objetuje, čím víc, tím víc peněz.. Alena Nováková. Email : alis.novak13@gmail.com

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen