Přeskočit na hlavní obsah

Nezaměstnaný programátor na pracáku

Programátor hledá práciV minulém příspěvku na téma Individuální akční plán, který by měl "zvýšit možnosti uplatnění uchazeče o zaměstnání na trhu práce", jsem zmínil, že mám nezaměstnaného kamaráda - programátora, který je již delší dobu na Úřadu práce, no a když má čas, tak mi technicky pomáhá s tímto blogem.

Je nezaměstnaný "dobrovolně", neboť práci sice hledá, ale jelikož má něco vyděláno z předchozích projektů, tak si práci vybírá a většinou odmítá, co se mu nabízí. Nic prý nějak nesplňuje jeho představy, ať už náplní práce, finančním oceněním, nebo pracovním prostředím. Např. v Kolbence by nepracoval nikdy a diví se, že jsem schopen to snášet. Co už ale nadělám, potřebuji peníze ;-)

Stále ho přemlouvám, ať mi napíše svůj příběh, jako hostující příspěvek na tento blog, ale nějak na mě kašle. Skoro pořád cestuje někde po světě, takže naše komunikace probíhá obvykle po internetu za pomoci takových těch vymožeností, jako je Skype nebo ICQ. Sem tam se ale setkáme, když je náhodou v ČR, což se stalo i minulý týden, co se vrátil z Londýna, jak se ta islandská sopka uklidnila.


Může být programátor nezaměstnaný?

Ptal jsem se ho, jak je možné, že nemůže najít dobrou práci a jak může být vůbec takový specialista registrovaný na Úřadu práce. Vždyť všude je přece plno různých pracovních nabídek v jeho oboru?! Jednoduché, prý firmy hledají jinou odbornost, jiné programovací jazyky a jiné systémy, než s jakými má zkušenosti. Na pracáku je registrovaný, aby nemusel platit sociální a zdravotní pojištění, kdy podporu dostával jen prvních pět měsíců a teď už nic.

Jednou za 1-2 měsíce přijede "ze světa" do Prahy, aby si vyřídil nějaké osobní záležitosti, a při té příležitosti navštíví i Úřad práce, kde se musí pravidelně hlásit, aby ho nevyškrtli z evidence. Tentokrát dostal ten Individuální "akční" plán, jak jsem popisoval minule a u kterého jsme se oba nasmáli.

Hledá si práci spíše v cizině a mám příslibeno, že mi pošle alespoň nějaké tipy a praktické rady, kde a jak hledat práci v Londýně. Jsem také zvědav, co bude psát té úřednici na pracáku dle toho "akčního" plánu, co dostal, a jak to ti schopní úředníci na Úřadu práce v ČR budou kontrolovat ;-)

Komentáře

 1. hledam programator na projekt, prosim piste na: it.karelguzman@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 2. Firma Web IT,s.r.o. hledá programátora JAVA
  Požadavky: Znalost programování na platformě Java
  Znalost XML /XSD
  Výhodou zkušenosti s Java J2EE, JBOSS, XForms, Hibernace
  Náplň práce: Práce na zadaných úkolech a projektech,
  návrh informačních systémů,
  implementace, systémová integrace,
  spolupráce s analytikem a projektovým manažerem společnosti
  Nabízíme: Finanční ohodnocení dle odvedené práce
  Získání zkušenosti při vývoji velkého projektu
  nabor@webit.cz, Markéta Černá

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen