Přeskočit na hlavní obsah

Nejlepší volná místa v ČR? Prodejce čehokoliv a všeho druhu!

Hledám práciNamátkou jsem kouknul na oblíbené pracovní portály, jaká tam jsou dnes volná místa, no a nic moc tedy. Všude hledají buď programátory a IT specialisty, nebo obchodníky všeho druhu.

Programátorem se už asi nikdy nestanu a moc mě ani neoslovují všechny ty nabídky na nějaké obchodní zástupce, prodejce, finanční poradce, specialisty prodeje, pracovníky podpory prodeje, account managery, sales managery, team managery, reklamní agenty, realitní agenty, telefonní prodejce a (tele)sales operátory, či specialisty telemarketingu ;-)

Co to je vlastně za "profese"? To budou ze všech lidí jen nějací prodejci s teplou vodou, kteří budou (marně) lákat zákazníky, aby si něco koupili, přesvědčovat všechny, aby skočili na nějakou úžasnou a výhodnou nabídku? Nikdo jako nebude pracovat, ale všichni budou něco prodávat?

Na podobné téma jsem už ale psal - Všude plno práce a nikdo nechce pracovat, nemá cenu se tedy opakovat. Jen se mi stále potvrzuje, že i ten, kdo by chtěl pracovat a něco opravdu dělat, tak u nás nemá moc šancí najít nějakou dobrou práci.

Škoda, že my chlapi jsme tak "diskriminovaní", že se neuplatníme ani jako asistentky, sekretářky, administrativní pracovnice, telefonistky, reprezentativní recepční, referentky, modelky ani jako tanečnice v baru. Takových volných míst je také všude plno a holky asi nemají problém sehnat alespoň nějakou práci, či dobře placenou brigádu ;-)


Kde tedy najít nějakou pořádnou práci?

Když jsem dnes mezi tím "balastem" na pracovních portálech už našel něco zajímavého, tak jsem zase nesplňoval odborné požadavky a na další nabídky jsem si zase dokázal představit to množství mnohem lepších uchazečů, co pošlou životopis. Na jeden opravdu slušný inzerát prý chodí i 50-100 odpovědí.

Pro zajímavost, dnes asi nejlepší volná místa na Jobs.cz - Trubač v dobovém kostýmu, kdybych uměl na trubku, tak to beru, Kuchař v africké restauraci, kdybych jen uměl vařit, příp. práce Bedňáka, kdybych byl alespoň trochu hrana :-))

Zbývá mi ještě projet ty "desítky tisíc nabídek" práce v zahraničí, zda tam náhodou něco neobjevím. Že by práce v cizině byla jediná šance pro každého, kdo hledá nějakou rozumnější práci?

Komentáře

 1. Skvělé zamyšlení - Hledáme obchodního zástupce. Zn. Spěchá!: "Dynamická prosperující společnost hledá k okamžitému nástupu sebevědomé, cílevědomé, flexibilní, komunikativní, asertivní, svědomité, pracovité, loajální, vytrvalé..." Přesně tak dnes vypadá pracovní trh v ČR ;-)

  OdpovědětSmazat
 2. Ten "trubač v dobovém kostýmu" mě pobavil, asi budu muset čestějc chodit na jobs.cz pro inspiraci.

  OdpovědětSmazat
 3. Obchodní zástupce - mimochodem loni prý zaměstnavateli nejžádanější pozice - je v 95% případů pojišťovák nebo MLM - Herbalife, Zepter, O2 na ulici, ...
  Hanka

  OdpovědětSmazat
 4. Jj, to jsem taky někde četl, ještě mezi ty úchvatné profese nyní patří telefonní prodejce ;-)

  OdpovědětSmazat
 5. Realna perspektiva zamestnani pro zenu aneb dokonala pracovnice: Vypada a ma energie jak 19, k tomu min. 20 let praxe a nejlepší ješte potvdeni o neplodnosti...nevim jak vy panove,ale s tým se potýkam ja a to mi je 19... :)

  OdpovědětSmazat
 6. No, ale nějaká ta asistentka nebo barmanka by se snad někde našla? Nebo ani to se nikde nenabízí?

  OdpovědětSmazat
 7. Článek sedí, a dokonce když ten počet nabídek je ve skutečnosti několikrát nižší - jelikož jedno volné místo nabízí několik personálních agentur. ...t.zn. Být Popelkou a přebírat zrno od plev....

  OdpovědětSmazat
 8. Po 4 mesicich jsem nasla cisnici,doufam v uspech na pohovoru...víte pomalu se hlasim na práci která je ohrozenim meho zdravi napr. pomocni pekar- mám silnou alergii na mouku...nemam rodice, zijem s partnerem (muj tchán bohužel pride o dum- budeme se muset postarat) v podnajmu a snazime se získat praci dávame do toho všechno,proto jsem objevila tuhle stranku hledala jsem jestli neco nedelame spatne,bohužel zatim se mi to nepotvrdilo... To je muj nazor mate pravo na svuj...:)

  OdpovědětSmazat
 9. Já chápu, že najít dobrou (jakoukoliv) práci je těžké. Záleží na regionu a vaší profesi, znalostech a zkušenostech. Těžko asi radit, ale jestli si platíte podnájem, tak to můžete zkusit i v jiných městech, kde by mohlo být práce více, neboť nejste vázaní třeba vlastnictvím bytu na jedno místo.

  Základem je: 1. dobrý životopis, 2. odpovídat na všechny vhodné nabídky na práci, 3. nebát se třeba i přestěhovat za prací. A hlavně, neztrácet naději!

  Ať se vše podaří!

  OdpovědětSmazat
 10. Aby som doplnil Jobie, je treba sa vedieť predať. Návod ako na to nájdete na: http://www.predajnetechniky.sk/news/ako-sa-predat-na-pracovnom-pohovore/

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen