Přeskočit na hlavní obsah

Nejlepší stránky, kde hledat práci?

Trh práce - Kde hledat práciDostal jsem dotaz, jaké jsou nejlepší stránky, kde hledat práci, tak na to musím reagovat, neboť dle mého nejde vůbec o nějaké "nejlepší" stránky. Jde přece o to, jak najít práci a koukat se jen na nějaké horší nebo lepší stránky pracovních portálů nám místo nezajistí.

Už dříve jsem psal v příspěvku - Jak hledat práci a najít zaměstnání, že při hledání práce je nutné klást důraz na více oblastí, které rozhodují o nalezení volného místa, že je nutné hledat práci i jinými způsoby, než jen sledováním nabídek práce na internetu. Jsou třeba volná místa, která na pracovních portálech nikdy nenajdeme, neboť firmy je publikují jen na svých vlastních stránkách.

Kde je nejvíce volných pracovních míst?

Pozměnil jsem tedy trochu tu původní otázku, jaké jsou nejlepší stránky, kde hledat práci, neboť každého spíše zajímá, kde najde nejvíce aktuálních inzerátů. To je asi základ při hledání práce a to nám může trochu pomoci vůbec nějaké volné místo najít. Jestli práci ale pak i získáme, to je trochu jiné téma (viz odkaz výše).

Nejvíce pracovních nabídek nejen pro odborníky a specialisty obsahuje portál Jobs.cz, pro všechny profese se pak hodí prohledávat Prace.cz, příp. HotJobs.cz pro nejnovější nabídky práce (všechny provozuje stejná firma). Dle informací od jejich konkurence jsem se dozvěděl, že tyto portály pokrývají 75% pracovního trhu v ČR a málokterý pracovní portál jim dnes může konkurovat. Dotahuje se asi jedině Seznam, který využívá své vysoké návštěvnosti a provozuje portál Sprace.cz, kde se dá také najít plno nabídek práce. Záleží jen na lokalitě a oboru, který nás zajímá.

K hledání práce tedy většinou využívám výše uvedené pracovní portály, ale všímám si, kdo místa inzeruje a pak ještě navštěvuji stránky firem, které si dané inzeráty zadaly. Zkouším přímo u nich, na jejich firemních stránkách, najít sekci Kariéra, Nabídky práce, Volná místa, Zaměstnání apod. Zjistil jsem totiž, že některé firmy inzerují na jobs portálech jen 1-2 místa a další volná místa publikují jen u sebe na vlastních stránkách (asi aby ušetřily za inzerci).

Kde hledat práci v cizině?

Pro hledání práce v zahraničí navštěvuji Monster.com, což je asi největší světový portál. Často se také koukám na portál EURES, který sdružuje pracovní nabídky většiny zemí v Evropě. Pravidelně ještě sleduji i pracovní nabídky na LinkedIn, používám i Twitter pro upozorňování na volná místa (v AJ). Mám pak ještě v záložkách pár menších portálů v cizině pro konkrétní země a vybrané obory, ale ty zase zmíním příště, až je trochu setřídím.

(Opravdu minimálně navštěvuji stránky personálních agentur, neboť většinou obsahují anonymní nabídky práce a neuvádějí konečného zaměstnavatele. Někdy mám také pocit, že některá volná místa nejsou aktuální, nabízené pozice ani neexistují a agentury chtějí jen získat životopis od uchazečů o práci.)

Tolik tedy základní linky, co využívám a které já osobně považuji za nejlepší. Možná bude mít někdo jiné dobré zkušenosti, takže díky za případné tipy.

Každopádně, každý by si měl uvědomit, že najít dobrou práci, která by nás bavila, kde bychom si i dobře vydělali, chce trpělivost a zabere nám nějaký čas. Jen "nějaké" stránky na internetu nám práci nezajistí. Hledat musíme všude možně a trochu jinak, jak jsem tady již mnohokrát zmiňoval v předchozích příspěvcích.

Komentáře

 1. Doporučuji všem nezaměstnaným hledat práci na portálu http://www.PraceProMe.cz, neboť je pro inzerující i hledající zdarma a tudíž obsahuje obrovské množství inzerátů.

  OdpovědětSmazat
 2. Než začnete hledat práci, zkuste se nejdříve podívat na RECENZE ZAMĚSTNAVATELE.

  Na www.JOBAdvisor.cz jsem přidal recenzi svého zaměstnavatele, aby všichni věděli, jak to ve firmě vypadá! Nejlepší způsob jak zajistit, aby každý našel práci, která mu bude vyhovovat je, že řekneme svůj názor na práci veřejně (i když anonymně).

  OdpovědětSmazat
 3. Zkuste se mrknout na Jenprace.cz Máme tam hodně zajímavých nabídek práce i brigád. Díky

  OdpovědětSmazat
 4. Zdravím Vás, určitě vyzkoušejte portál Kdejepráce.cz, sám jsem tam našel super práci (ze které zrovna píšu :-). Na tomto portálu mě hlavně baví to, že vám přesně na mapě ukáže, kde se daná práce nebo brigáda nachází, což usnadňuje vyhledávání a rozhodování. Míra

  OdpovědětSmazat
 5. Nebojte se vyzkoušet i naše stránky http://www.pracomat.cz/ , každý den na nich hledá práci okolo 6000 lidí a snažíme se nabízet zejména pracovní pozice menších a středních lokálních firem.

  OdpovědětSmazat
 6. Zdravím, všichni tu odkazují na takové ty klasické servery, nabízející práci, já si ale našel práci tady http://prace-brigady.biginzerce.cz/ , je tam toho opravdu hodně.. :) a nejen to, ale dá se tam najít úplně vše, vše je nádherně poskládané do kategorií a přehledné

  OdpovědětSmazat
 7. Dobrý den, po mateřské dovolené jsem dlouho práci nemohla sehnat. Zadařilo se mi až na portálu https://www.airjobs.cz zkuste to také. Hodně štěstí :)

  OdpovědětSmazat
 8. Jeste pridam stranky, ktere me osobne moc pomohli a nasla jsem diky nim praci - http://jobscontact.cz/

  OdpovědětSmazat
 9. Dobrý den, při hledání práce jsem narazila na stránku https://www.airjobs.cz/ díky které jsem práci našla ihned. Mohu jen doporučit.

  OdpovědětSmazat
 10. Pokud hledáte práci v oblasti automobilového průmyslu, podívejte se na nabídku Bühler Motor

  OdpovědětSmazat
 11. práce v Plzni na www.peoplefacility.cz

  OdpovědětSmazat
 12. Ahojky. Objevila jsem nový pracovní portál na hledání práce. Je to stránka https://www.hitprace.cz Třeba to někomu pomůže při hledání práce :-)

  OdpovědětSmazat
 13. Být vámi zkusila bych i https://www.kdejeprace.cz/, interaktivní mapa, hodně se zaměřujou na lokální hledání i třeba na vesnicích ne jen okolo měst.

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen