Přeskočit na hlavní obsah

Našel jsem práci jako podnikatel (OSVČ)

Nová práceNemůžu najít práci, žádné vhodné místo pro mě není, nikde mě nechtějí, neboť jsem buď moc drahý, neumím přesně to, co nějaká firma požaduje, jsem příliš zkušený nebo příliš starý ;-)

Dostal jsem ale nabídku pracovat jako externista (OSVČ) na živnostenský list, tak jsem to vzal, co mi jiného zbývalo?! Vyřídil jsem si živnostenský list, nahlásil zdravotní pojišťovně a na sociálce, že jsem nyní "podnikatel" a že jim tedy budu posílat měsíčně pojištění, ať má stát z čeho hradit svůj provoz. Své zážitky z nové práce budu psát nyní na nové adrese.

Zde na tomto základním blogu budu dále publikovat aktuální informace o trhu práce a nezaměstnosti, tipy na hledání práce, jak a kde najít práci u nás i v zahraničí. Budu zde doplňovat i další informace pro nezaměstnané, kteří hledají práci, neboť si myslím, že každá zkušenost může někomu alespoň trochu pomoci.


Mám práci jako podnikatel (OSVČ)

Na nových stránkách - (Ne)jsem bez práce, které mi pomohl nastavit jeden kamarád, programátor, budu psát o mých začátcích v nové práci, jak se mi podniká na živnostenský list, jaké jsou výhody a nevýhody takového způsobu práce. Chtěl bych si totiž zaznamenat průběh celého pracovního procesu od prvního dne v práci, neboť jsem ve svém životě již pár takových situací zažil a vždy jsem litoval, že jsem si od počátku nepsal žádné poznámky.

Každopádně, jsem rád, že konečně mám práci a že snad i nějakou tu korunu vydělám. Uvidím, jak dlouho mě takový způsob práce bude bavit, neboť přislíbené peníze jsou jen jedna stránka mince. Budu se muset asi potýkat s mnoha novými situacemi a nevím, jak na ně budu v nové práci reagovat a jak je zvládnu ;-)

Komentáře

  1. Co to je: "Dostal jsem ale nabídku pracovat jako externista (OSVČ) "? To mě právě zajímá nejvíc, jak se takovéhle nabídky dostávají. Prosím.
    Hanka

    OdpovědětSmazat
  2. Pro Hanka: Ani nevím, jak se mi to poštěstilo, měl jsem jen normální profil na internetu, že hledám práci. No a jedna firma mě oslovila s tím, zda nechci pro ně dělat jako OSVČ (na HPP bych byl pro ně asi drahý).

    Je možná dobré to zkoušet u každého pohovoru a drze se zeptat, zda by nešlo pracovat jako OSVČ. Většina firem na to dnes reaguje docela kladně, když porovnají tu výši odvodů státu při HPP ve srovnání s OSVČ, která si všechno musí platit sama.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen