Přeskočit na hlavní obsah

Jak zajistit, aby lidé mohli snadno najít práci?

Bez práce jsem nebo nejsem?Proč roste počet nezaměstnaných, proč se snižuje počet pracovních míst, proč firmy ztrácejí zakázky? Proč se firmy bojí zaměstnávat nové pracovníky, proč firmy krachují a vyhazují zaměstnance z práce? Proč se plní Úřady práce a uchazeči o zaměstnání nemůžou najít práci?

Zdá se mi, že nikdo asi moc nepřemýšlí, co by se mělo opravdu změnit a co tento stav způsobuje?! Není to jen celosvětová krize, ale ovlivňují to celkové podmínky na trhu, možnosti a podpora podnikání, nutnost odvodů na všechno možné, vysoké daně, kostrbaté zákony a nepružné způsoby zaměstnávání nových pracovníků. Je možné se ale něčemu divit, když politikům jde úplně o něco jiného a skoro vůbec je nezajímají starosti běžných občanů?

Doplním dřívější příspěvek - Nezaměstnanost v ČR závisí na trhu v USA, a musím znovu zopakovat stejnou otázku: Proč naši politici stále vymýšlí nějaké malé české cestičky a populistická řešení?

Zde jen pár bodů, které obsahuje program obnovy v USA, což změnilo zásadně vývoj toho grafu počtu ztrát pracovních míst, co jsem zmínil minule:

- snížení daní 95% pracujícím rodinám a snížení daní malým podnikatelům

- poskytnutí půjček více jak 42,000 malých podnikatelů a podpora vytváření nových míst

- financování více jak 12,500 celostátních projektů v dopravě

- miliardové investice do inovací, vědy a techniky, což je základ hospodářství 21. století

Zdroj: Road to Recovery

Vidíte tam nějaké 13. důchody, mateřskou nebo sociální dávky? Takové "investice" totiž nikomu práci nezajistí, nepodpoří výrobu, tvorbu nových pracovních míst ani nepodpoří podnikatele, kteří volná místa vytvářejí a zaměstnávají pracovníky. Vidíte tam nějaké zbytečné výdaje na rekvalifikace, které stejně nikomu práci nezajistí?

Jak někomu pomůže kurz "počítačové gramotnosti", když stejně nebude v práci pracovat s počítačem? Jak někomu pomůže rekvalifikace na účetní, kadeřnici, čalouníka, sklenáře, když stejně takové místo nikde nesežene?

Je zajímavé, že na vyspělém trhu si uvědomují tu správnou cestu. U nás v ČR to nikoho snad ani nenapadne a všude kolem vidíme jen samá populistická "řešení" a utrácení peněz "z cizího", což má za cíl jen někomu vyhrát volby. Je asi jen ztrátou času o tom vůbec mluvit, psát i přemýšlet ;-)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen