Přeskočit na hlavní obsah

Online životopis a odborný profil na LinkedIn

LinkedIn.comJe známá věc, že sociální sítě na internetu můžou pomoci najít práci. Každý již asi slyšel o Facebooku, Twitteru, či jiných portálech, kde je možné kontaktovat známé a kolegy. Málokdo ale využívá sociální sítě k hledání práce a přitom je to jedna z nejlepších cest. Ověřil jsem si, že když jsem publikoval svůj životopis na internetu, vytvořil si nějaké odborné online profily, tak že mi hned začalo chodit mnohem více pracovních nabídek.

Všechny nabídky nebyly pro mě vhodné, ale alespoň jsem začal dostávat vůbec nějaké nabídky na práci a mohl se sám rozhodnout, na které odpovím. Zatím mám životopis na Jobs.cz, Monster.cz a na Resumark.com, což je stránka, kde každý zaměstnavatel, který si chce stáhnout můj životopis, mi zaplatí jeden dolar (už jich pár mám na kontě). Zvažuji ještě, že si udělám profesní video profil, ale musím nejprve vymyslet nějaký scénář ;-)

Linkedin.com - Online CV a profesionální síť kontaktů

Udělal jsem si nyní další odborný profil na Linkedin.com, což je sociální síť, která spojuje profesionály asi ve 150 oborech, ve 200 zemích, kdy celkově je tam prý registrováno přes 60 milionů uživatelů z celého světa. Hledám totiž práci i v zahraničí a LinkedIn mi připadá jako další dobrá příležitost, jak najít práci.

LinkedIn.com - Personal profile example
Tento portál totiž využívají stále více personalisté z různých firem, kteří hledají vhodné zaměstnance na volná místa. Je také často využíván firmami ze zahraničí i nadnárodními společnostmi, které působí v ČR. Nabízí se tedy jedinečná možnost propojení s pracovním trhem na stejném principu jako např. u Facebooku.

V našem online profilu na LinkedIn můžeme doplnit naši stávající profesi, předchozí zaměstnání, vzdělání, odkazy na naše web stránky nebo jiné online profily na internetu, kdy vše můžeme rozvést v detailním popisu naší současné i minulé činnosti. Můžeme si tak vytvořit profesní životopis, který je základem pro hledání práce na internetu a dle kterého nás budou i vyhledávat personalisté, kteří nabízí práci.

Vzhledem k tomu, že LinkedIn je mezinárodní sociální síť, tak je potřeba si vytvořit profil v anglickém, či jiném světovém jazyce. Kdo ale hledá práci v zahraničí, tak snad již má připravený svůj životopis i v cizím jazyce, takže není asi žádný problém všechny požadované údaje vyplnit. Máme-li pak hotový svůj profil, tak se můžeme vrhnout přímo i na hledání práce.

LinkedIn.com - Hledání práce
Největší výhodu na tomto portálu ale vidím v tom, že když si kromě vlastního životopisu doplníme i kontakty na své známé, tak se nám dostanou do sítě kontaktů i všechny jejich kontakty, takže jsme najednou zapojeni do neustále rostoucí sítě kontaktů, kterou můžeme lehce oslovit, když si třeba hledáme práci. Čím více lidí o nás ví, že hledáme práci, tím větší šanci máme, že nám ji někdo nabídne ;-)

Koho zajímá práce v zahraničí nebo práce u zahraničních firem v ČR, tak LinkedIn je snad asi tou nejlepší volbou a všem tento portál doporučuji.

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen