Přeskočit na hlavní obsah

Kdo chce a hledá, tak najde (i práci), říkají všichni

Deník nezaměstnanéhoKdyž člověk opravdu chce, tak dokáže cokoliv. To je jedno základní pravidlo, které uznávám a nemám rád takové ty pesimistické řeči, že něco nejde. Myslím si, že když člověk něco chce, snaží se a dělá pro to všechno, tak se nakonec podaří dosáhnout cíle. Stačí jen chtít.

Najít práci může být jedním z takových cílů, které se zdají na první pohled nesplnitelné a není se co divit v dnešní krizové době. Taky někdy propadám depresím a špatné náladě, když mi nikdo neodpovídá na mé žádosti o práci. Přemýšlím, co dělám špatně, co bych měl zlepšit v životopisu a v úvodním dopisu, abych zaujal a byl alespoň pozván k osobnímu pohovoru. Je to ale asi nikdy nekončící proces neustálého učení a zkoušení různých cest a způsobů.


Nikdy se nevzdávat při hledání práce!

Při svém hledání práce jsem si ověřil, že není možné se vzdávat při prvním neúspěchu. Je nutné se neustále snažit, zkoušet různé i netradiční cesty, nenechat se odradit a důvěřovat ve své schopnosti. Trh práce se mění, každá firma je jiná a má jiné požadavky a navíc, co jsme zkoušeli včera, tak dnes už neplatí. Vždy chvíli trvá, než nalezneme tu nejlepší cestu k úspěchu a v případě hledání práce to také chce nějaký čas.

Už jsem se třeba poučil, že nemá cenu posílat životopis a úvodní dopis nějaké firmě, o které nic nevím. Obvykle to dopadne špatně a buď mi vůbec neodpoví, nebo mi napíšou, že vzali vhodnějšího kandidáta. Od začátku roku jsem rozeslal asi 200 životopisů, tak snad už můžu trochu hodnotit situaci na trhu a svou "úspěšnost" při hledání práce ;-)

Mnohem lépe ale dopadají mé žádosti o místo, když si dám nejprve trochu té práce, že důkladně prostuduji firemní web, seznámím se kompletně s produkty i službami, které inzerující firma poskytuje, detailně to porovnám s jejich pracovním inzerátem a pak teprve začínám psát úvodní (motivační) dopis. Je totiž nutné používat stejný slovník, jaký se používá v dané firmě, zdůraznit to, co firma hledá a požaduje. Podobně je ještě nutné i upravit životopis, který k tomu úvodnímu dopisu přikládám, ale úvodní dopis je základ, který nám zajistí pozornost.

Kolik jsem jen ztratil pracovních nabídek jen kvůli tomu, že jsem to dříve podceňoval?! Škoda mluvit, jsem ale mírně poučen a tento víkend jsem obeslal dalších asi 20 firem. Tak jsem zvědav, jaké budou reakce a jestli mi nějaká firma vůbec odpoví.

Držím se ale svého základního pravidla a nevzdávám se ;-)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen