Přeskočit na hlavní obsah

Jak se chránit před podvodnými nabídkami zaměstnání

Jako uchazeč o zaměstnání mám vytvořený Online životopis i na portálu Monster.cz, což je světová jednička mezi pracovními portály na internetu. Z tohoto portálu mi chodí občas docela zajímavé zprávy a oznámení. Obdržel jsem takto i upozornění - "Jak se chránit před podvodnými nabídkami zaměstnání".

Dovolím si citovat z toho emailu, neboť přesně navazuje na mé starší příspěvky na toto téma, které jsem zde zařadil do sekce Podvodné nabídky. Stále je totiž u nás plno lidí, kteří při hledání zaměstnání na nějaké podvodné nabídky naletí, neboť je někdy těžké rozlišit je od nabídek na práci od seriózních zaměstnavatelů.


Jakých pracovních "nabídek" se vyvarovat při hledání práce?

Nabídky s podezřele vysokými provizemi
Nabídky práce slibující vysoké provize nebo vyplácení vysokých denních platů výměnou za zpracování šeků pro osoby cizí národnosti. Inzerující firmy se snaží nalákat na zaměstnání zahrnující "zpracování plateb" nebo "finanční převody", které jako osoba nemůžete sami provádět. Písemná komunikace často obsahuje gramatické chyby, mohou se však vyskytnout i správně psané texty zkopírované z legitimních nabídek zaměstnání.

Přeposílání zboží
Cílem podvodů týkajících se přeposílání zboží jsou většinou uchazeči o práci, kteří by mohli ve svých domovech přijímat kradené zboží, většinou spotřební elektroniku, a přijaté balíčky posílat dále, často do jiné země. Všichni ti, kdo se zapojí do podvodů zahrnujících přeposílání zboží, může být požadováno uhrazení poštovného a někdy i ceny zboží zakoupeného na internetu pomocí kradených platebních karet.

Podvodná práce z domova
Přestože existuje mnoho skutečných pracovních pozic, které lze vykonávat z domova, jsou mnohé "nabídky" tohoto typu falešné a mají za cíl získat od oběti počáteční finanční vklad. Podvodné nabídky práce z domova používají fráze jako "buďte svým vlastním šéfem" nebo "rychlé výdělky". Nezaručují pravidelný měsíční příjem a téměř vždy vyžadují "předběžnou" investici do výrobků nebo pokynů, než se vůbec dozvíte, v čem má daná práce spočívat.


Psal jsem již v příspěvku - Jak poznáme podvodné nabídky, že je nutné se mít hlavně na pozoru před "zaměstnavateli", kteří nabízejí práci z domova a vyžadují investici předem. Zdánlivě lukrativní pracovní nabídka může totiž každého stát pěkné počáteční peníze a nikde není zaručeno, že se je podaří získat zpět.

Děkuji tedy společnosti Monster.cz, že dbá na ochranu uchazečů o zaměstnání, monitoruje a upozorňuje na podvodné pracovní nabídky a podobné pochybné praktiky.

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen