Přeskočit na hlavní obsah

Jak nemá vypadat motivační dopis

Nedávno jsem tu zmínil soutěž na volné místo agent/agentka tajné služby 007, co pořádá až do konce června pracovní portál Monster.cz, takže zde pro pobavení publikuji úvodní motivační dopis, co jsem jim zaslal na tu pozici. Snažil jsem se vyrobit průvodní dopis, jak opravdu nemá vypadat, který bude obsahovat maximální počet obsahových i stylistických chyb, snažil jsem se napsat dopis, který by zahodil každý personalista jen při přečtení první poloviny.

Škoda jen, že délka textu toho dopisu byla omezena na 1500 znaků (limit vstupního okýnka). Původní verze byla mnohem dokonalejší, takhle jsem to musel zkrátit a vyškrtat všechny ty superlativy, které jsem tam měl ;-)


Ukázka motivačního dopisu, který vám žádné místo nezíská:

"Váženi chalani z teho Monsteru,

k tomu inzošu, kde hledáte teho agenta, musím napsat, že bych to teda chtěl dělat. Tož jak to zrobime? Mám zkušenosti v utajeni a ani ta moje roba nevi, co to má doma za agenta s teplú vodú. Se tak nějak v utajeni dycky mineme.

Tajny agent je dobre misto a myslim, že se na něj hodim. Záleži ale, kolik dáte. To je základ, píšete sice ňáký ty benefity, vzdělávání a tak, ale co kurňa stravenky? Má taký agent i nárok na stravenky? Agenta bych i dělal, ale žrat sa musí, to říkaval už můj fotr. Jo a co když mě někde na tajné akci picnú? Dáváte i ňáký to pojištění, třeba životní nebo tak něco?

Chcu se tak nějak realizovat, ale žádný pořádny místa tam na tom džob portále nemáte, až teď ten agent. To by se mi aji líbilo a jak znám teho Bonda, Jamesa, z tý televize, ty jeho kočky a ty fára, to by bylo něco! Tož se hlásím do teho konkurza, či jak temu říkate. Mám úplně stejný parametry jak ten Bond, jsem vysoké, štíhlé a černovlasé fešák v nejlepších letech. Mám i ňáký ty bondovský slabosti – chlast, kočeny a cigára. Jizvy taky ňáký mám, sice ne na rameni jak ten Bonďák, ale kdo by si nechal dělat jizvy na rameňu? Nésu debil a gulkám se vyhnu, né? Tož aj ten chlast mám rád jen protřepané a nemíchanej, kdo by pil ňáký mixe?

Tož zdruv a snad pochopite, že já su ten nejlepší agent, kerýho hledáte. Jak řika moja roba - su takovy česky McGyver křiženy s Chuckem Norrisem a umím vařit jako Babica, tož nekup to :-)

S pozdravem Monsteru zdar!
"


Dnes je zrovna hodnocení dalšího kola, tak snad se mi podaří vyhrát alespoň nějaké ty reklamní předměty :D

Komentáře

  1. Tak reklamní předměty jsem nevyhrál, ale směje se na mě doma nový mini notebook - Jak jsem vyhrál Mini Notebook Sony VAIO. Stálo to za to, že :-)

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen