Přeskočit na hlavní obsah

Volná místa nejsou ani u popelářů?

Deník nezaměstnanéhoMám za sebou právě jeden pracovní pohovor a nemám z toho moc dobrý pocit. Sice jsem dobře reagoval a odpovídal na všechny otázky docela chytře, snad jsem i vytvořil dobrý dojem. Závěrečné rozloučení mě ale nějak moc nepotěšilo.

Ozvou se příští týden, jestli jsem postoupil do druhého výběrového kola a když se neozvou, tak jsem nebyl vybrán. Prý se o dané místo uchází dalších asi deset lidí ;-)

Přijdu domů a čtu titulek kdesi na internetu: "O jedno volné pracovní místo usiluje už přes čtyřicet lidí". No a teď se usmívejte na svět, když do stejné situace jsem se asi také právě dostal. Se vážně "bavím", když někde čtu komentáře nějakých chytrolínů, že práce je dost a kdo chce, tak si nějakou práci rychle najde.

Tak mi, chytráci, poraďte, kde jako mám tu práci hledat?


K popelářům se hlásí lidé s maturitou

"Bývalo to oblíbené rčení rodičů, když se rozčilovali nad špatným školním prospěchem svého potomka. Když se nebudeš dobře učit, skončíš jako popelář. Jenže časy se mění. Sehnat v Praze místo mezi popeláři už není jen tak."

Další článek na iDnes mě také moc nepotěšil, neboť nezaměstnanost se projevuje i v takovém oboru. Ani popeláři v Praze už neberou nové pracovníky a to se k nim hlásí i lidi s maturitou! Tak to je opravdu už síla a nevím, co si brzo počnu, když to půjde tímto tempem.

K pohovoru mě pozve tak jedna z 20-30 obeslaných firem, kdy se ještě potýkám s tím, že o jedno volné místo se uchází dalších deset a více zájemců. Asi tedy začíná ten správný boj o místa mezi nezaměstnanými. Kdo ale vyhraje?

Chytřejší, silnější, vzdělanější, mladší, nebo ten se silnějšími lokty?

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen