Přeskočit na hlavní obsah

Pracovní pohovor po telefonu

Deník nezaměstnanéhoVčera jsem absolvoval asi hodinový přijímací pohovor po telefonu. Musím říci, že to byla paráda, neboť jsem nemusel nikam jezdit, nikam chodit včas a být dochvilný, nemusel jsem se slušně oblékat a dbát na svůj vzhled, být hladce oholen a učesán, či chovat se přirozeně, což jsou všechno základní zásady u každého osobního pohovoru.

V domluvenou hodinu jsem se tedy jen rozvalil na kancelářské židli, nohy hodil pohodlně na psací stůl, na počítači jsem si zobrazil svůj životopis, kdybych měl povídat o své praxi a předchozích zkušenostech, nasadil jsem sluchátka s mikrofonem, abych měl volné ruce na poznámky, no a čekal na zavolání.


Proč se mnou dělali přijímací pohovor po telefonu?

Jedna personální agentura našla na webu můj online životopis a že se přesně hodím na pozici pro nějakého jejich zákazníka. Neřekli jakého přesně, ale prý splňuji všechny kladené požadavky. Zákazník ale na obsazení volného místa nějak moc spěchá, tak se rozhodli trochu zrychlit to výběrové řízení. Stačí prý pohovor po telefonu a pak mě pošlou do druhého výběrového kola přímo k zákazníkovi.

Povídali jsme si skoro hodinu o obvyklých věcech - představení jejich personální agentury, základní popis pozice u zákazníka, dotazy na mou praxi, kdy jsem musel popsat, co jsem kde dělal, co jsem měl na starosti, co jsem se naučil apod. Měl jsem svůj životopis na obrazovce PC, takže jsem se tím řídil a doplnil k tomu jen nějakou omáčku, aby to znělo dobře.

Snad jsem vyhověl po všech stránkách, včetně angličtiny, do které jsme přepli asi na pět minut, v rámci otestování mých jazykových znalostí. Nejsem žádný expertní angličtinář, ale řekl bych, že jsem mluvil zásadně lépe, jak paní z personálky.


Co následovalo na závěr toho pracovního pohovoru?

Ptali se mě, jaké mám požadavky na plat, jaký je možný termín nástupu, no a že pošlou mé materiály zákazníkovi. Příští týden mě pak bude čekat druhé kolo, tj. osobní pohovor u dané firmy. Nedalo mi to a znovu jsem se zeptal, zda mi nemůžou říci, o koho se jedná a co je to za firmu, že je nemíním obcházet, jen se chci lépe připravit na ten následující pohovor.

Tak mi to paní z personálky sdělila a já málem spadl ze židle! Jedná se o zákazníka, kam jsem asi před 14 dny posílal životopis a kde mám již také domluvený pohovor v příštím týdnu ;-)

Nu což, pěkně jsme si s paní popovídali a nebylo to k ničemu. Já byl naštvaný, že jsem ztrácel čas pohovorem, paní z personální agentury byla naštvaná, že nedostane provizi od zaměstnavatele za dohození uchazeče o práci. Moje chyba? Určitě ne, nemají ty slavné agentury tak tajit své zákazníky a mají raději říci na rovinu, o jaké místo a u jaké firmy se jedná.

Komentáře

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen