Přeskočit na hlavní obsah

Práce v ČR i v zahraničí (Monster.cz)

Jak jsem zmínil již v příspěvku - Online životopis pomáhá najít práci, tak je vhodné si při hledání práce vytvořit online životopis na nějakém pracovním portálu na internetu. Jelikož se mi stále nedaří najít zaměstnání, tak jsem se rozhodl, že si vytvořím další osobní profil na všech možných pracovních stránkách. Moc si od toho neslibuji, ale alespoň trochu zvýším šance na nalezení nové práce.

Udělal bych to už dávno a nespokojil se jen s profilem na Jobs.cz, ale ty portály s vyplňováním všech údajů jsou tak pomalé a šance na nalezení místa tak mizivé, že jsem tím nechtěl ztrácet čas. Teď ale nemám co dělat, tak se na to intenzivně vrhnu a začínám hned tím celosvětovým portálem (s českou působností).


Monster.cz - Práce a zaměstnání v ČR a zahraničí

Monster.cz - Práce a zaměstnání v ČR a zahraničí
"Najděte si práci, která pro vás bude tou pravou. Využijte stránek Monster pro vytvoření atraktivního životopisu, pro hledání pracovních nabídek a pro přípravu na pohovory. Odstartujte svoji kariéru!"

Na Monster.cz jsem si jednoduše vytvořil účet, vyplnil nějaké základní informace v profilu a životopis nahrál přímo ve formátu Word. To se mi líbí mnohem více, jak to pomalé vyplňování všech položek na Jobs.cz, jak jsem psal minule.

Dobře je vyřešeno i vyhledávání inzerátů na Monster portálu. Je možno procházet všechny pracovní inzeráty a postupně filtrovat výběr dle kritérií - vybrat kraj v ČR, obor firmy, kategorie profese, profesní úroveň (student SŠ/VŠ, absolvent, praxe v oboru), klíčové slovo apod.

Doba praxe je také volitelná a lze nastavit výběr inzerátů dle počtu let praxe v inzerátu. Výběr dle typu práce (práce na plný úvazek, částečný úvazek, trvalý pracovní poměr, na dobu určitou, na smlouvu, brigáda) a je možno také filtrovat dle datumu zveřejnění inzerátu. Nepletou se tak v nabídkách staré inzeráty, které už nejsou aktuální.

Co je trochu krkolomné a týká se to asi všech pracovních portálů, tak jsou všechny ty moderní "Web 2.0" možnosti na každé stránce - samé vyskakující okýnka po najetí myšky, pomalé scrolování a načítání všech stránek, neustálé obnovování stránky při přidání dalšího filtru. Nevím, proč nejde nejprve definovat všechny výběry a pak jednoduše zmáčknout tlačítko na výběr a zobrazení inzerátů?

Ale to je maličkost a dá se na to zvyknout. Jde hlavně o to, aby náš online profil nalezl potenciální zaměstnavatel a nabídnul nám volné místo, což snad Monster portál bude splňovat dostatečně. Když tedy vůbec budou nějaká volná místa v našem oboru...

Komentáře

  1. Ještě doplnění k tomu výběru inzerátů dle datumu zveřejnění - na Jobs.cz mají volbu "Právě zadané nabídky", což skočí na jiný portál k tomu určený - Hotjobs.cz, kde je možno si vybírat pracovní inzeráty, jež byly publikované za poslední 1-2-3 dny.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen