Přeskočit na hlavní obsah

Práce v ČR i v zahraničí (Monster.cz)

Jak jsem zmínil již v příspěvku - Online životopis pomáhá najít práci, tak je vhodné si při hledání práce vytvořit online životopis na nějakém pracovním portálu na internetu. Jelikož se mi stále nedaří najít zaměstnání, tak jsem se rozhodl, že si vytvořím další osobní profil na všech možných pracovních stránkách. Moc si od toho neslibuji, ale alespoň trochu zvýším šance na nalezení nové práce.

Udělal bych to už dávno a nespokojil se jen s profilem na Jobs.cz, ale ty portály s vyplňováním všech údajů jsou tak pomalé a šance na nalezení místa tak mizivé, že jsem tím nechtěl ztrácet čas. Teď ale nemám co dělat, tak se na to intenzivně vrhnu a začínám hned tím celosvětovým portálem (s českou působností).


Monster.cz - Práce a zaměstnání v ČR a zahraničí

Monster.cz - Práce a zaměstnání v ČR a zahraničí
"Najděte si práci, která pro vás bude tou pravou. Využijte stránek Monster pro vytvoření atraktivního životopisu, pro hledání pracovních nabídek a pro přípravu na pohovory. Odstartujte svoji kariéru!"

Na Monster.cz jsem si jednoduše vytvořil účet, vyplnil nějaké základní informace v profilu a životopis nahrál přímo ve formátu Word. To se mi líbí mnohem více, jak to pomalé vyplňování všech položek na Jobs.cz, jak jsem psal minule.

Dobře je vyřešeno i vyhledávání inzerátů na Monster portálu. Je možno procházet všechny pracovní inzeráty a postupně filtrovat výběr dle kritérií - vybrat kraj v ČR, obor firmy, kategorie profese, profesní úroveň (student SŠ/VŠ, absolvent, praxe v oboru), klíčové slovo apod.

Doba praxe je také volitelná a lze nastavit výběr inzerátů dle počtu let praxe v inzerátu. Výběr dle typu práce (práce na plný úvazek, částečný úvazek, trvalý pracovní poměr, na dobu určitou, na smlouvu, brigáda) a je možno také filtrovat dle datumu zveřejnění inzerátu. Nepletou se tak v nabídkách staré inzeráty, které už nejsou aktuální.

Co je trochu krkolomné a týká se to asi všech pracovních portálů, tak jsou všechny ty moderní "Web 2.0" možnosti na každé stránce - samé vyskakující okýnka po najetí myšky, pomalé scrolování a načítání všech stránek, neustálé obnovování stránky při přidání dalšího filtru. Nevím, proč nejde nejprve definovat všechny výběry a pak jednoduše zmáčknout tlačítko na výběr a zobrazení inzerátů?

Ale to je maličkost a dá se na to zvyknout. Jde hlavně o to, aby náš online profil nalezl potenciální zaměstnavatel a nabídnul nám volné místo, což snad Monster portál bude splňovat dostatečně. Když tedy vůbec budou nějaká volná místa v našem oboru...

Komentáře

  1. Ještě doplnění k tomu výběru inzerátů dle datumu zveřejnění - na Jobs.cz mají volbu "Právě zadané nabídky", což skočí na jiný portál k tomu určený - Hotjobs.cz, kde je možno si vybírat pracovní inzeráty, jež byly publikované za poslední 1-2-3 dny.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Úřad práce a Individuální akční plán

Zrovna jsem měl diskuzi s jedním nezaměstnaným kamarádem a ten mě seznámil s novinkou, co nabízí Úřad práce. S každým nezaměstnaným, který je v evidenci ÚP po dobu delší než pět měsíců, by měl Úřad práce vypracovat nějaký Individuální akční plán , který by měl prý zvýšit možnosti uplatnění uchazeče o zaměstnání na trhu práce. Už jsem byl z evidence ÚP vyřazen, neboť jsem si našel práci jako OSVČ , tak tohle neznám. Zapátral jsem ale trochu po internetu a docela mě to pobavilo. Kamarád se totiž pochlubil, že vypracování toho "akčního" plánu (mimochodem, až po roce, co je u nich v evidenci) spočívalo jen ve vytištění nějakého formuláře, který musel podepsat, a kde byla jediná věta: "Vyhledávání volných míst v inzertní nabídce (internetu, novinách) a kontaktování zaměstnavatele, pravidelně dokládat." Celý akční plán prý spočívá v tom, že musí každý měsíc poslat emailem úřednici na ÚP seznam firem, kam poslal životopis ;-) Docela mě to pobavilo, neboť bych si pod vy

Práce v zahraničí bez znalosti jazyka

Když jsem psal příspěvek - Kde hledat práci v zahraničí , tak jsem zmínil, že každý zájemce o práci v zahraničí by měl mít alespoň základní jazykové znalosti, neboť bez znalosti jazyka najít dobrou práci nebo pracovat v cizině, se opravdu moc nedá. Musím to doplnit, aby to nevyznělo nepřesně. Kdo chce pracovat v cizině , tak nutně nemusí znát jazyk dané země, když umí anglicky. Kdo ovládá alespoň základy angličtiny, tak má šanci najít kvalifikovanou práci v jakékoliv zemi. Musí být ovšem odborník v nějaké profesi, musí rozumět svému oboru. Kdo je v něčem dobrý a jeho profese je nedostatková v dané zemi, tomu příp. zaměstnavatel mnohdy odpustí jazykové nedostatky. (Už jsem tady zmiňoval příklady profesí, které hledají některé země prezentované na té akci Dny s Evropou , kdy např. v Maďarsku se hledají svářeči, zámečníci, personál zdravotnických a sociálních služeb, a znalost maďarštiny není nutná, postačí angličtina. Naopak v takovém Norsku a Švédsku požadují alespoň základní znalost