Přeskočit na hlavní obsah

Podvodné nabídky na práci z domova

Jak tak v poslední době projíždím pracovní inzeráty na internetu a zkoumám každou druhou nabídku na práci, tak jsem již mnohokrát narazil na velmi pochybné, až podvodné, nabídky na práci. Pro zajímavost si takové inzeráty schovávám, mám už i pěkný seznam webovských stránek, které takovou "práci" nabízejí a chtěl bych před nimi všechny varovat.


Podvodná práce z domova?

Většinou se jedná o velmi pochybné nabídky práce z domova, které často používají fráze typu "Buďte vlastním šéfem", "Zaručený výdělek", "Nenáročný přivýdělek", "Vydělávejte s námi", "Práce z pohodlí domova" a mnohé další. Pozor na ně, neboť takové podvodné nabídky práce z domova téměř vždy vyžadují nějakou počáteční investici do nějakých výrobků, návodů nebo školení a cílem je z vás jen vytáhnout nějaké peníze.

Nikdo vám nenabízí žádný pravidelný příjem, ale chce z vás vytáhnout peníze a to většinou předtím, než se vůbec dozvíte, o čem konkrétně daná práce bude.


Jak se projevují podvodné pracovní nabídky?

Typickou ukázkou všech takových pochybných (podvodných) nabídek na práci je to, že zástupce (dealer), který hledá další ovečky, kterým chce něco prodat a dostat provizi, zaplaví internet i novinovou inzerci stovkami inzerátů se stejným nebo podobným textem - viz ty ukázkové fráze výše. Obvykle takové "inzeráty" najdeme v sekcích Brigády, Příležitostná práce, Přivýdělek, Práce přes Internet apod.

Zde jen dva příklady takového spamování jednoho inzertního serveru:

Práce na doma - DomaciJob.cz
Přivýdělek - Vydělávejte s námi

Pár textových ukázek takových "podivných" inzerátů:

Časově nenáročný přivýdělek.
Máte počítač, Internet a hodinu času každý den? Zkuste www.domacijob.cz a zlepšete si rodinný rozpočet. Celá ČR.

Přivýdělek nebo hlavní činnost.
Jedinečná příležitost práce na internetu . Tato příležitost je pro ty, kteří mají zájem a chtějí seriozně pracovat. Je to seriozní práce pro seriozní lidi za seriozní peníze. Info na www.domacijob.cz Celá ČR

Pracujte z domu.
Pomůžeme vám začít podnikat. Nutné PC, internet. Zaškolíme.
www.jobdoma.cz

Vydělávejte s námi
Perfektní příležitost. Vydělávejte s novou českou firmou, zabývající se prodejem na internetu. Registrace zdarma. Pište si o bližší informace.

Domácí přivýdělek
Nenabízíme snadné a bezpracné výdělky v desítkách tisíc měsíčně. Nabízíme seriózní podnikání z pohodlí domova, přes internet v perspektivním oboru Wellness.

Práce z pohodlí domova.
Nenabízíme snadné a bezpracné výdělky v desítkách tisíc měsíčně. Nabízíme seriózní podnikání z pohodlí domova, přes internet v perspektivním oboru Wellness.

Máte zlého šéfa?
Máte malý plat? Máte velké výdaje? Máte chuť se naučit nové věci? Máte chuť pracovat chytře a efektivně? Máte chuť pracovat z domova? Máte počítač a Internet?

Vydělávejte s námi
Jednoduchý přivýdělek, stačí Vám k tomu internet a chuť vydělávat, žádné poplatky předem ani potom, budete spokojeni. Pro Všechny! Pište si o informace

Nevíte jak využít znalostí na PC a Internetu?
Zřiďte si vlastní internetový obchod, pohrajte si s tím a vydělávejte na tom co Vás baví. Že nevíte co prodávat aby to bylo efektivní, bez velkých nákladů a téměř okamžité?

Říká Vám něco obchod a marketing?
Tak toho využijte a pracujte z pohodlí domova, bez dojíždění, bez nájmu, bez vybavení, bez investic, bez zaměstnanců a bez stresu. Vybudujte si karieru internetového prodejce ke které stačí 1m2 stůl, židle a počítač
...

Pozor tedy na podobné inzeráty, žádnou práci nenabízí a většinou se jedná jen o samé pyramidy, MLM systémy, prodej pochybných "wellness" výrobků, které nikdo nechce a kdy vaše práce bude spočívat jen v tom, že budete lákat další "ovečky", aby se zapojily do podobného systému (samozřejmě, po vaší počáteční investici do takové "úžasné" práce).

Komentáře

 1. Napsal jsem právě pokračování na dané téma, tak snad to někomu pomůže, aby nenaletěl na nějaké takové "pochybné" nabídky na práci:
  Jak poznáme podvodné nabídky na práci?

  OdpovědětSmazat
 2. Také jsem se již párkrát zasmála, když jsem objevila ty nabídky, že za provizi mi doručí návod nebo dají školení. Pěkné postřehy tady. Děkuji. Jana

  OdpovědětSmazat
 3. Mezi podobné podvodníky patří i www.sousedske-sluzby.cz Taky pozor na ně. Jak jednou podepišete s nimi smlouvu, není z toho jak se vykroutit. Jen 2roky platit 100Kč měsíčně a za nic!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Pozor na inzerát pana Denise Vinčeka z Ostravy. Snad všude uvádí kompletaci propisek a plnění obálek, ale za 680,- nebo nyní 660,- Kč se dovíte, že si máte dát inzerát. Tak si vlastně sháníte odběratele obálek s tím plkem co vám za ty drahý prachy poslal. Jeho číslo 777400078 už bylo v Blesku, Aha, Metru v Praze, i v Anonci. Bacha je to podvodník, už o něm byla i relace v televizi a už před ním varovali. Jemu se plní konto těmi šílenými poplatky. Taky varuji před odesíláním SM na čísla začínající číslem 9, z mobilu vám to odepíše hnedle stovku. Pokud někdo nabízí férovou práci, tak by neměl chtít poplatky. To je zlodějina. Nikdy nebudete kompletovat tužky, nebo plnit pro někoho obálky reklamním materiálem na dodané adresy. Ty adresy si musíte získat sami když si budete sami platit inzeráty. Kolik si asi vyděláte? Helena

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen