Přeskočit na hlavní obsah

Odpovídat na další inzeráty stejné firmy?

Deník nezaměstnanéhoStalo se mi už několikrát, že jsem odpověděl na inzeráty, kde firmy nabízejí volná místa, a buď jsem nedostal žádnou odpověď, nebo mi napsali připravenou šablonu, že byl vybrán vhodnější kandidát. No dobře, vhodnějších kandidátů může být více a někdo lepší dostal přednost, to je normální.

Co ale dělat, když stejná firma, kam jsem již psal a kde mě odmítli, inzeruje nějaké další volné místo? Mám tam zase napsat, když se na tu novou pozici také hodím?


Mám odpovídat na další pracovní inzeráty stejné firmy?

Připadá mi to trochu divné, když nějaká firma má již můj životopis, znovu psát skoro tu samou nabídku, posílat ten samý motivační dopis (jen jiný název pozice) a ten samý životopis. Bylo by to sice na jinou pozici, ale připadá mi to trochu trapné. Copak jejich personální oddělení není schopno prohrabat všechna zaslaná CV a odmítnutým uchazečům nabídnout jinou vhodnou pozici?

Kdyby to byl jen jeden příklad, ale stalo se mi to už několikrát. Firma dá inzerát, já napíšu a jsem "odmítnut", za týden vidím dalších 5 inzerátů od stejné firmy na trochu jiné pozice, na které bych se ale také hodil a kde splňuji všechny předpoklady. Pominu teď, že i ten původní inzerát, kde mě odmítli, je stále vyvěšený na internetu a stále aktivní ;-)

Jednou jsem posílal žádost o práci firmě, která hledala dvě specializace a měla dva samostatné inzeráty. Na obě dvě pozice bych se ideálně hodil, tak jsem to zmínil i v úvodním (motivačním) dopisu a projevil zájem o obě místa. Žádná odpověď a inzerát mají stále na webu a stále někoho hledají. Komedianti.


Nebudu se vnucovat a psát firmám, kde mě odmítli!

Mám z toho blbý pocit, ale nebudu psát znovu nějaké firmě, která mě jednou odmítla, připadalo by mi to jako vnucování. Kdyby měli opravdový zájem, kdyby uměli pracovat s lidmi, což jsou i zájemci o práci v jejich firmě, tak by řádně pracovali se zaslanými životopisy a snažili se využít zájmu lidí, kteří u nich chtějí pracovat.

Když se nějaká firma není schopna profesionálně věnovat uchazečům o práci, jak se asi pak chová k zaměstnancům?

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen