Přeskočit na hlavní obsah

Nejtěžší práce je hledat si práci

Deník nezaměstnanéhoJsem už nějak unavený z toho neustálého hledání práce a to jsem vlastně teprve začal. Skoro každý den teď chodím někam na pohovor, ale nic není ještě jisté. Buď se ozvou (až posoudí další uchazeče) a nebo mě bude čekat pozvání na další kolo s někým dalším z firmy.

Hledat práci je opravdu asi nejtěžší práce, neboť není vidět žádný výsledek, žádné uspokojení z dobře vykonané práce. Práce od rána do večera a stále dokola to samé, bez možnosti to nějak ovlivnit nebo zlepšit.

Dnes jsem byl na jednom pohovoru, kde mi nabídli, že by měli práci, ale můžu pro ně dělat jen jako OSVČ (na fakturu). Dostal jsem i návrh nějaké smlouvy, kterou jsem lehce prolítnul a nic moc tedy. Firma neručí vůbec za nic, nemám na nic nárok a vypovědět to můžou kdykoliv, třeba druhý den, když se jim nebude něco líbit. Já tam nemám žádné záruky, nemám na nic nárok, splatnost mé faktury bude 20 dnů po ukončení měsíce.

Vypadá to, že tedy budu dělat skoro dva měsíce "zadarmo" a pak mi teprve zaplatí. Zaplatí? To je ještě ta správná otázka do pranice!

Zítra jdu sice na další pohovor, kde snad nabízí normální pracovní poměr, ale nevím. Je konec měsíce a ta smlouva na práci jako OSVČ je již od příštího týdne, takže bych mohl mít hned alespoň nějakou práci a snad i nějaký příjem (když pak zaplatí fakturu). U ostatních firem je to ještě běh na dlouhou trať a to bez nějaké jistoty, že mě vůbec vezmou.

Začnu asi jako ta "osoba samostatně výdělečně činná" (kdo tento termín vymyslel, to musel být teda lumen!), ale zkusím tu smlouvu ošetřit tak, abych mohl dát také nějakou výpověď a třeba nastoupit někam do normální práce, kdybych něco našel v dalších dnech. Současně s tím podepsáním smlouvy jako OSVČ mě totiž vyrazí z evidence na Úřadu práce a musím si sám platit sociální a zdravotní pojištění. V souvislosti s tím, že nevím, zda vůbec dostanu proplacenou fakturu, to je docela riziko.

Navíc, budu muset ještě poslouchat, že jsem příživník státního rozpočtu, když pracuji jako OSVČ - Jak se stát OSVČ a nebýt "příživníkem" ;-)

Co ale mám dělat? Počkat ještě, až najdu nějakou normální práci nebo to risknout a začít jako OSVČ? Budu mít sice více peněz a bude záležet jen na mě, jak se osvědčím a co dokážu. Sákriš, fakt ještě nevím...

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen