Přeskočit na hlavní obsah

Nechte svůj životopis vydělávat na internetu

Možná ne každý ví, že Job portály většinou vydělávají peníze na tom, že umožňují firmám za poplatek inzerovat volná místa, příp. si účtují předplatné za přístup do databáze životopisů. Uchazeči o práci sice zdarma nahrávají své životopisy a plní obsah stránek na Job portálech, vydělává na tom ale někdo jiný.

Je to v pořádku, neboť vytváření a provoz stránek něco stojí, jen na reklamě se vydělávat nedá a dobré Job portály s vysokou návštěvností nabízí i dobrá volná pracovní místa od významných firem.


Jak nechat životopis vydělávat na internetu?

Umíte-li trochu anglicky, tak můžete také na svém životopise vydělávat. Stačí ho zdarma publikovat na Resumark.com, což je pracovní portál pro celý svět (ano, je tam i pár CV z Czech Republic), který nabízí zdarma možnost publikovat životopis a pro firmy také zdarma možnost inzerce volných pracovních míst.

- Resumark.com - Get Paid to Post Resume Online!
"Make $1 every time an employer downloads your resume. Post Jobs for Free and Search Resumes for Free."
Vydělávajte na svém životopisu na job portále!
Pracovní portál Resumark.com vybírá jen poplatky od firem za každý životopis, který si firma stáhne. Firmy tedy neplatí žádný měsíční paušál za přístup k životopisům ani za publikování svých volných míst. Danému portálu jen zaplatí $3 dolary za každý životopis, co si chtějí stáhnout. (U všech CV se totiž nepublikuje celé jméno ani kontakt na uchazeče, to dostanou firmy, až po zaplacení.) Firmy, které hledají pracovníky, si tedy vyhledají dle klíčových slov (profese, lokalita) pár životopisů a hromadně zaplatí (3 dolary x počet CV).

Nejlepší na tom je to, že každý kandidát na volné místo, jehož životopis nějakou firmu zaujme, dostane $1 dolar jen za to, aby firma viděla celý životopis. Částka se připíše na interní účet na portálu každého uchazeče o práci, tedy lépe řečeno, každého, kdo tam nahrál svůj životopis. V osobním profilu je vidět kompletní statistika, kolik firem si stáhlo životopis a kolik jsme na tom vydělali.

Není to moc závratná částka, ale když si váš životopis chce prohlédnout třeba 10 firem, tak už máte na kontě 10 dolarů, 100 firem je 100 dolarů,... Zaměstnavatel platí jen za to, že si může prohlédnout celý váš životopis a dostane se ke kontaktním informacím.


Chcete životopis? Zaplaťte!

Pro firmy je daná služba výhodná, neboť nemusí platit vysoký měsíční paušál za přístup k databázi uchazečů o práci a nemusí ani platit za každé volné místo, které chtějí na portálu publikovat. Vyberou si jen kandidáty, kteří je zajímají a zaplatí jen za vybrané životopisy. Proč toho tedy nevyužít a při hledání práce nevydělávat na svém životopise?

Chce to ale umět trochu anglicky, aby si každý mohl přečíst podmínky a byl schopen vyplnit ten základní formulář na daném portálu. Ideální je to také pro všechny, co by měli zájem pracovat v cizině a mají třeba i životopis v angličtině. Ten se tam dá přímo vytvořit online, jako na ostatních Job portálech, je ale možné nahrát již hotové CV v obvyklých formátech (Word, PDF, Txt), což je mnohem rychlejší.

Na daném portálu najdete hlavně volná místa v USA, ale i ve většině zemí Evropy (z ČR tam žádná práce není). Zkoušel jsem tam např. najít práci v Anglii nebo v Německu a těch nabídek na práci je tam docela dost, až jsem byl překvapen.

Takže, příště asi nebudu nikam posílat své CV, ale zkusím ho agenturám a firmám prodávat s linkem na daný portál :-)

Komentáře

  1. Že si portály účtují poplatky za přístup k životopisům lidí mě nepřekvapuje. Spíše mne pořád udivuje, jak velkou provizi si účtují personální agentury, které většinou jen vezmou životopis a dodají nějaké firmě. Když někoho taková firma zaměstná, tak musí agentuře zaplatit provizi za dohození kandidáta ve výši klidně 1-3 měsíčních platů nebo mají domluvenou nějakou jinou provizi.

    Díky za dobré nápady a myšlenky tady na blogu.
    Mirek

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen