Přeskočit na hlavní obsah

Kde můžou najít studenti a absolventi práci?

Dostal jsem tip na dobrou akci, která může pomoci studentům a absolventům škol najít novou práci, příp. získat lepší rozhled na trhu práce. Myslím, že hledání práce je obecný problém ve společnosti a mladých bez praxe se to dotýká asi nejvíce. Rozhodl jsem se tedy, že zde budu publikovat i upozornění na různé pracovní veletrhy, které také můžou mnoha lidem pomoci při hledání práce.

Je určitě lepší zúčastnit se nějakého veletrhu práce, navštívit nějaký veletrh pracovních příležitostí, Jobs Days nebo Career Days, být připraven na hledání místa, seznámit se s možnostmi uplatnění u dobrých firem, jak hned po škole zůstat registrován na Úřadu práce a pak marně hledat práci.

Název akce: Career Days - Veletrh pracovních příležitostí
Termín: 3. - 4. března 2010, 9:00-17:00
Místo konání: Praha, hotel Diplomat

Career Days - Veletrh pracovních příležitostí
"Career Days jsou jakožto každoroční setkání významných společností mezinárodního charakteru se studenty a absolventy vysokých škol z celé České republiky pořádány za účelem pomoci studentům v jejich profesním rozvoji. Ať už to znamená seznámení se s požadavky jednotlivých společností, absolvování tréninků či pohovorů nanečisto, získání přehledu na trhu práce či přímo nalezení zajímavého zaměstnání."

Career Days je jedna z takových zajímavých akcí a dává studentům možnost získat přímý kontakt na společnosti a pohovořit s manažery a zástupci firem o svém případném uplatnění a o možnostech nalezení volného místa. Akci pořádá mezinárodní studentská organizace AIESEC a program je opravdu bohatý - panelové diskuze, setkání s některými top managery, profesionální tréninky, setkání s úspěšnými podnikateli z České republiky.

Bližší informace a přihlášení je možno realizovat na stránkách Career Days, kde každý zájemce najde kompletní program a odpovědi na všechny otázky. Dobrý nápad, dobrá a smysluplná akce!

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen