Přeskočit na hlavní obsah

Zprávy z trhu práce (leden 2010)

30. ledna 2010

Manažerská práce je v krizi náročnější. Méně zakázek, nejistota na trhu, stres
Říká se, že lidé přicházejí kvůli práci a odcházejí kvůli manažerům. Protože právě ti nevedou svůj tým tak, jak by měli. V době hospodářské krize se chyby manažerů projeví víc než jindy. (celý článek)

28. ledna 2010

Evropská unie podpoří integraci sociálně vyloučených skupin na trh práce
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo výzvu pro předkládání grantových projektů Integrace sociálně vyloučených skupin na trh práce. Projekty budou zaměřeny na posílení pracovní integrace osob ohrožených sociálním vyloučením či sociálně vyloučených a odstraňování bariér, které jim znesnadňují rovnocenný vstup a udržení na trhu práce. (celý článek)

27. ledna 2010

Firmy šetří, zájem o virtuální kanceláře narostl o třetinu
Tlak na snižování nákladů zvýšil mezi firmami oblibu takzvaných virtuálních kanceláří. Ty firmám umožňují za měsíční poplatek registrovat sídlo firmy na atraktivní adrese, využít možnosti přebírání pošty, služeb pronájmu kanceláří a asistentky. (celý článek)

26. ledna 2010

Daňové ráje lákají – loni se tam přesunulo 2153 českých firem
Přesunout svou společnost do některého z takzvaných "daňových rájů" začíná být mezi českými podnikateli velmi populární způsob, jak "optimalizovat" své daně. Jen v loňském roce tak učinilo 2153 českých firem, což byl největší nárůst za poslední čtyři roky. V daňových rájích jich tak sídlí už celkem 11 143, což představuje 3,45 procenta z 323 tisíc společností působících v Česku. (celý článek)

25. ledna 2010

Alternativní úvazky ocení obě strany
Krize přiměla řadu firem ke změně tradičního pracovního systému. Daleko více nabízejí zaměstnancům alternativní úvazky. Společnosti jsou tak schopny nejen ušetřit, ale zároveň si udržet své dobré zaměstnance. (celý článek)

14. ledna 2010

Absolventi mají problém sehnat práci. Situace je horší než v minulých letech
Téměř 40 procent loňských absolventů, kteří dále nestudují, zůstává mezi nezaměstnanými. Aby našli práci, musí být aktivnější při jejím hledání. Absolventi vždy mívají problém vstoupit na trh práce, ale podle loňských statistik je situace horší než kdykoli předtím. (celý článek)

8. ledna 2010

Na trhu práce je zájem o řemeslníky. Lidi z oblasti služeb čekají problémy
Řemeslník, strojař a obchodní zástupce, to jsou profese, které se v roce 2010 nemusejí bát o práci. Mnohem hůř jsou na tom zaměstnanci v sektoru ubytování a stravování, ale i dopravy a výrobní sféry. (celý článek)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen