Přeskočit na hlavní obsah

Kde najít seznam pracovních agentur v ČR?

Dostal jsem minule "bláznivý" nápad, že ve volném čase ještě obešlu hromadně všechny možné personální agentury, i když nenabízejí žádné vhodné místo pro mne. Napíšu stručný úvodní dopis, co bych asi tak chtěl dělat, že se nebráním ani nějaké jiné práci, přiložím životopis v češtině i angličtině, no a uvidím, zda-li mi někdo takhle najde práci.

Moc od této "náborově-propagační" akce nečekám, ale jelikož jsem obeslal (stále obesílám) všechna volná místa dle inzerátů na internetu i v novinách, tak je to taky jedna z možných cest. Úspěch moc nečekám, ale musí se to zkusit, kdo ví :-)


Pracovní agentury v České republice

Kde ale sehnat seznam všech pracovních agentur ve městě a v blízkém okolí? Jak jsem našel na stránkách Asociace poskytovatelů personálních služeb, tak "na českém trhu práce funguje více než 1800 agentur práce, které vlastní povolení ke zprostředkování od Ministerstva práce a sociálních věcí."

Pohledal jsem dále a našel něco mnohem lepšího na oficiálních stránkách MPSZ - kompletní seznam všech agentur v ČR, včetně vyhledávání dle názvů, měst, dle předmětu působení (ČR i zahraničí), s různým tříděním. Zde tedy link přímo na formulář pro vyhledání nějaké pracovní agentury, kdy na těch stránkách dole (Agentury práce ke stažení) je možné si kompletní seznam stáhnou na disk v HTML nebo XML formátu.

Pracovní agentury v ČR
Mimochodem, když jsem si stáhnul ten kompletní seznam agentur, tak to píše v hlavičce - Celkem povolení agentur práce: 2337, což je tedy slušné číslo a asi se na tom dá slušně vydělávat. Založím asi taky nějakou pracovní agenturu a budu hledat práci pro jiné nezaměstnané :-)

Komentáře

  1. Haha, jestli si někdo myslí, že vést agenturu práce, je hračka a ještě k tomu hodně slušný byznys, tak je na velkém omylu.

    OdpovědětSmazat
  2. to neni kompletní seznam , ale okno pro vyhkledávání pro toho kdo nezná název?...vtipný haha

    OdpovědětSmazat
  3. Co není kompletní seznam? Pod tím vyhledávacím oknem je link na kompletní seznam: Agentury práce ke stažení. Taky vtipný, že :-))

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen