Přeskočit na hlavní obsah

Patnáct sci-fi rad, jak si rychle najít práci

Narazil jsem na jeden článek na iDnes - Patnáct rad, jak si rychle najít práci, no a dobře jsem se pobavil. Vážně, opravdu "dobře", neboť autor snad nikdy nebyl bez práce a asi ani nikdy práci nehledal. Kdo je nezaměstnaný a několik měsíců opravdu hledá práci, tak si musí ťukat na čelo, což zaznělo i v komentářích ke článku a mám osobně stejné zkušenosti.

Ukázka z komentářů a realita na současném trhu pracovních sil:

"Můžete napsat tisíce motivačních dopisů, ale je vám to prd platné, pokud podniky v dané oblasti mají stop-stav a nenabírají a nemáte žádné kontakty..."

"...po roce a půl na úřadě práce a po asi stovce mých vlastních pokusů o kontakt se zaměstnavatelem a nástup do práce mohu naprosto zasvěceně prohlásit, že současný trh práce je ve stavu systémového kolapsu."

"Za cca 2 měsíce jsem obeslala asi 50 nabídek práce... z těch 50 se ozvalo asi 5 alespoň s poděkováním, že nepostupuji do dalšího kola výběrového řízení."

"...tyto rady psal někdo, kdo nikdy nebyl nezaměstnaný. Je hezké, co radíte, ale praxe je úplně jiná. Zeptejte se nejdříve pár lidí co danou situaci zažili než napíšete příští článek."


Jak si rychle najít práci?

Psal jsem takový úvod - Co dělat, když ztratím práci, příp. Jak najít práci, ale žádnou radu nečekejte a to od nikoho. Nikdo neporadí, nenajdete to na žádném portálu ani na Úřadu práce, neboť záleží na profesi a regionu, zda v daném oboru vůbec nějaká práce je, zda existují v kraji firmy, co nabírají lidi.

Konkrétní radu, jak najít práci, vám ale nikdo nedá, všude jsou jen samé teoretické kecy (jako ten článek výše). To je smutná realita současného světa a každý by si tu pravdu měl uvědomit.

Rád bych sice poradil, ale nevím si rady ani sám se sebou. Nevím, zda budu mít příští měsíc na zaplacení všech nákladů na provoz domácnosti. Nevím, jestli budu mít štěstí a někdo se mi ozve s pracovní nabídkou. Nevím, zda si časem nebudu muset někde půjčit peníze.

Neztrácet naději, věřit ve štěstí, snažit se! To je asi jediná rada, která se vyplatí. Jsem o tom přesvědčen a věřím, že když budu neustále hledat práci všemi možnými způsoby, tak se to musí podařit. Jsem stále asi ještě optimisticky naivní, já vím.

Na závěr ještě příběh ze života - Dobře mi tak, pro mírně trpké pobavení ;-)

Komentáře

  1. Dobrý den, ze své vlastní zkušenosti doporučuji pročíst si rady a tipy během hledání práce. Nejvíce se mi osvědčily tyto: https://airplus.airjobs.cz/.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen