Přeskočit na hlavní obsah

Dobrý nápad je obeslat pracovní agentury

Deník nezaměstnanéhoByl to dobrý nápad obeslat vybrané personální agentury, jak jsem zmiňoval posledně. Jak jsem zjistil, tak jsou volná pracovní místa na trhu, která se nikde neinzerují, nejsou v žádných inzerátech v novinách ani nikde na internetu. Mají je jen personální agentury a ty hledají pro firmy nové pracovníky asi trochu jinak.

Včera jsem dostal dvě nabídky na práci, na základě toho mého obeslání agentur, no a koukal jsem, jak rychle to zafungovalo a kolik možných míst mi nabízí. Hned jsem poslal odpověď, že mám zájem a ať mi dohodnou pohovor u těch firem. Uvidím, jak to dopadne, ale považuji to docela za úspěch. Ta nabízená místa jsem totiž nikde neviděl a ani bych nevěděl, kde je mám hledat.

Je to opravdu ta jediná správná cesta, jak najít místo? Vždy jsem měl s personálkami jen negativní zkušenosti, ale dnes vidím, že jsou firmy, které většinou nic jiného nepoužívají a hledají zaměstnance jen tímto způsobem. No a je pak na personální agentuře, zda dá inzeráty do novin, hledá lidi na internetu nebo prohrabe zaslané životopisy a vybere vhodné kandidáty.

Asi je nutné používat více způsobů hledání práce dohromady, kombinovat odpovědi na přímé inzeráty a hledání práce přes pracovní agentury, obesílat vybrané firmy, oslovit i všechny kamarády a známé, inzerovat v novinách, že hledám práci, propagovat se i na internetu.

Všechno dohromady se počítá a dokáže to pomoci. No, uvidím, ještě jsem stále nezaměstnaný a stále hledám práci. Až ji konečně najdu, tak pak budu moci hodnotit :)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen