Přeskočit na hlavní obsah

Co dělá nezaměstnaný celý den?

Deník nezaměstnanéhoJak jsem psal minule to "desatero nezaměstnaného", tj. co dělat, když ztratím práci, tak za první týden jsem si vyřídil veškeré úřady. Jsem registrován na Úřadu práce, svůj stav jsem nahlásil na sociálce i zdravotní pojišťovně a měl bych ještě dostat potvrzení z pracáku, že mi byla přidělena podpora v nezaměstnanosti.

Měl bych dostávat maximum, což bude asi 13 tisíc měsíčně po dobu 5 měsíců, dokud si nenajdu práci.

Kromě úřadů jsem si také konečně napsal aktuální pracovní životopis, publikoval na Internetu online životopis na Jobs.cz, no a odpověděl jsem již i na nějaké pracovní inzeráty. Zatím bez odpovědi a jsem jen zvědav, co mi odpoví, neboť uchazečů na jedno volné místo je jistě mnohem více a v té konkurenci se málokomu podaří uspět.


Co dělá nezaměstnaný celý den?

Pěkná otázka a musím říci, že docela pohoda. Vstávám sice brzy (6:30), neboť chystám snídani a svačiny pro děti a pro ženu (ta naštěstí ještě pracuje), ale když všichni asi o půl osmé vypadnou do školy a do práce, tak mám pohodičku. Pustím si TV a chvíli koukám na zprávy nebo na nějaký "úžasný" TV seriál. Když mám chuť tak si otevřu pivko z ledničky, zapálím cigáro a přemýšlím, co dál.

Tučné odstupné, co jsem dostal (5 platů), maximální výše podpory, co budu dostávat, mě nějak nenutí se honit. Ráno tedy dopiju pivko, trochu poklidím, aby žena neřekla, že se doma jen tak flákám, umyju nádobí a jdu na oběd do oblíbené hospůdky za rohem. U oběda si přečtu noviny a zjistím, že ekonomika se bude stále ještě zhoršovat. Prolítnu taky pracovní nabídky a vidím, že všichni hledají jen nějaké obchodní zástupce a dealery s teplou vodou (nic pro mě).

Po cestě z oběda něco málo nakoupím, aby rodina neměla hlad, prolítnu na počítači další volná pracovní místa na Internetu, na některé odpovím, no a zase se můžu flákat :-)

Zná někdo nějaký jiný způsob, jak pěkně prožít den?

Ještě plánuju, že doplním do svého denního "programu" nějaký sport a půjdu si ráno alespoň někam zacvičit, zahrát bowling nebo kulečník s nějakým dalším nezaměstnaným kamarádem, ať se moc nenudím a mám to hledání práce trochu zábavnější ;)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen