Přeskočit na hlavní obsah

Co budu dělat, když nenajdu práci?

Deník nezaměstnanéhoDruhý týden bez práce mám za sebou, počáteční fázi hledání práce jsem již absolvoval, jak jsem popisoval dříve. Obeslal jsem životopisem, koho se dalo, no a přemýšlím, co budu dělat, když žádnou práci nenajdu. Vím, že jsou lidi, co hledají práci několik měsíců a jsou i více jak rok bez práce, stát se to tedy může i mně.


Když nenajdu brzy práci...

Nebudou peníze na život, plat ženy to všechno neutáhne, děti jsou ještě malé, bohaté příbuzné žádné nemám a všichni známí mají podobných starostí dost a dost. Co tedy dělat, jak to vyřešit? Nemá cenu se na něco takového připravovat, je třeba to vyřešit, ale nevím jak. Každopádně, ty 3 Kč z reklamy, co tu mám, to opravdu nevytrhne ;)

--> Hledat práci v jiném oboru?
Na takové místo mě nevezmou, neboť všude chtějí již hotové pracovníky. Už jsem zkoušel oslovit nějaké firmy a ptal se, zda bych se to mohl naučit, třeba i před nástupem do práce. Zamítavá odpověď.

--> Hledat méně placenou práci?
Musím hledat práci, kde vydělám alespoň na nájem, služby a splátky malé půjčky. Mám si hledat místo skladníka nebo prodavače někde u pokladny? Takových žadatelů budou mít asi víc a proč by měli brát právě mě? Bez šance.

--> Hledat práci v cizině?
To už dělám, píšu i na zahraniční nabídky. Sice bych asi musel sehnat peníze na letenku a počátační start v cizině, ale stejně se nikdo neozývá. V zahraničí jsou na tom firmy podobně jako u nás. Takže opět bez šance.

Volali mi z jedné firmy, kde jsem byl na pohovoru, že se omlouvají, ale asi bych byl pro ně moc drahý, takže dali přednost jinému uchazeči. Hm, zajímavé, přitom jsem jim u pohovoru říkal, že záleží na jejich nabídce, kolik dají. Neřekl jsem žádnou cifru, což byla asi má chyba.

Evidentně jsem se jim líbil, splňoval všechny požadavky na maximum, šéfka z HR i šéf oddělení byli spokojení, ale smůla, byl bych "prej" moc drahý. Když to tak půjde dál, tak fakt nevím...

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen