Přeskočit na hlavní obsah

Online životopis pomáhá najít práci (Jobs.cz)

Všechny dobré české pracovní portály na trhu nabízejí možnost vytvořit si online životopis a publikovat ho na internetových stránkách. Myslím, že to je velmi rozumná volba pro každého, kdo hledá nové zaměstnání a chce tak doplnit aktivní obesílání zaměstnavatelů a personálních agentur.

Dobrý životopis, který posíláme jako zájemce o zaměstnání, je jistě nejlepší. Když máme současně i nějaký online profil na internetu, tak se nám zaměstnavatelé mohou také ozvat sami, když náš profil najdou někde online a bude vyhovovat náš odborný profil.


Jobs.cz - Nabídky práce, volná pracovní místa, brigády

Osobně se mi ověřil online profil (CV) na jednom z nejstarších pracovních portálů v ČR - Jobs.cz, kde je možné si nejen vytvořit osobní profil (JobsCV), ale současně je možné si nastavit agenty (JobsAgent) na automatické prohledávání nových inzerátů dle podmínek a současné upozornění na volné pracovní nabídky emailem.

Jobs.cz - Nabídky práce, volná pracovní místa, brigády
"Vyberte si ze široké nabídky práce od elitních zaměstnavatelů. Stránky Jobs.cz zobrazují aktuální nabídku nejlepších volných pracovních míst a příležitostí v České republice i v zahraničí."

Vytvoření životopisu na portálu Jobs.cz je sice trochu krkolomné, neboť většina všech sekcí životopisu, tj. Osobní údaje, Vzdělání, Praxe, Znalosti a dovednosti, Představa o hledané práci, obsahuje plno povinných položek, jejichž vyplňování zabírá zbytečně moc času. Nechápu, proč je nutno vyplňovat takové detaily, jako je např. číslo popisné bydliště nebo název absolvované školy, když je pak možno před publikováním všechny takové "povinné" údaje vypnout při zobrazování CV zaměstnavatelům.

Za to danému portálu uděluji velké mínus a chce to trochu trpělivosti, kdy na závěr je nám ale odměnou pěkný online životopis na jednom z nejnavštěvovanějších pracovních portálu. Pochvalu naopak zasluhuje pohodlné vytváření nových jazykových verzí životopisu a rychlá tvorba Jobs agentů.

No a můžeme se těšit na nové pracovní nabídky :-)

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen