Přeskočit na hlavní obsah

Kde hledat práci v zahraničí?

EURES (EURopean Employment Services – Evropské služby zaměstnanosti)Počet nezaměstnaných stoupá nejen v ČR, ale nezaměstnanost se zvyšuje v celé Evropě i v USA. Najít volné pracovní místo je tak mnohem obtížnější a některé regiony s tím mají a ještě budou mít velké problémy. Co ale dělat, když v našem regionu nejsou žádné firmy, co by nabíraly nové pracovníky? Co dělat, když všude jen propouštějí?

Vypadá to, že jedinou možností, jak získat nějakou slušnou práci, je stěhování za prací. V rámci ČR je to vždy jednodušší, ale práci lze sehnat i v zahraničí. Zájemce o práci v zahraničí musí mít ale základní jazykové znalosti, neboť bez znalosti jazyka najít dobrou práci nebo pracovat v cizině, se opravdu moc nedá.

Rozepsal jsem to více v příspěvku - Práce v zahraničí bez znalosti jazyka.


Kde se dá najít práce v cizině?

Záleží vždy na oboru, kdy mně osobně se již několikrát podařilo najít dobrou práci v zahraničí jen díky českým portálům na internetu. Výhodou je, že umím anglicky, mám připravený životopis v angličtině, jsem schopen napsat pěkný úvodní dopis a také se domluvím po telefonu, když někoho v cizině moje žádost o práci osloví. Znalost jazyka je bezkonkurenční (základní) výhoda, neboť v ČR bude stále méně práce a nevím, co bych dělal bez znalosti angličtiny.

Vždy jsem využíval internetové portály Jobs.cz (Evropa), Monster.com (celý svět), neboť se tam dalo najít plno dobrých pracovních nabídek a záleželo jen na následné komunikaci s potenciálním zaměstnavatelem. V poslední době se ale často dívám i na portál EURES, na který je napojeno Ministerstvo práce a sociálních věcí.


EURES - Evropský portál pracovní mobility

"Službu EURES (EURopean Employment Services – Evropské služby zaměstnanosti) nabízí veřejné služby zaměstnanosti všech 27 členských států EU, dále Norska, Islandu a Lichtenštejnska, které jsou součástí Evropského hospodářského prostoru (EHP). Dohodu o účasti v síti EURES má i Švýcarsko."

Nabídky práce v cizině
"European Commission - EURES - Vám nabízí snadný prístup k informacím o pracovních místech a príležitostech ke vzdelávání v Evrope. Volná pracovní místa v 31 evropských zemích, životopisy uchazečů o zaměstnání, údaje o životě a práci v zahraničí a spousta dalších informací poskytovaných prostřednictvím sítě EURES."

Na portálu se nachází databáze volných pracovních míst v členských státech sítě EURES, je také možno vložit vlastní profesní životopis do databáze životopisů, příp. se seznámit se životními a pracovními podmínkami v jednotlivých zemích EU.

Každý členský stát na tomto portálu uvádí veškeré informace, které zájemci o práci v jiném státě potřebují a které souvisí s přesunem do jiné země EU za prací a životem, tj. legislativa, sociální systém, životní podmínky v cizí zemi, daně v cizině, pracovní smlouvy.

Volných pracovních míst je tam opravdu slušná nabídka, záleží jen na naší schopnosti hledat, vybrat si z nabídky a následně umět přesvědčit potenciálního zaměstnavatele. Přeji tedy hodně sil a štěstí v hledání dobré práce v cizině! Není to jednoduché, ale odvážnému štěstí přeje.

Tip pro zájemce o práci v zahraničí:

Víte, že životopis můžete uveřejnit na jobs portálech a ještě si za to nechat platit? Nic to nestojí, jen je nutno se zaregistrovat a nahrát CV. Každý zaměstnavatel, který si ho chce stáhnout vám zaplatí 1 dolar.

Píšu o tom více v příspěvku - Nechte svůj životopis vydělávat na internetu.

Komentáře

  1. jsou to keci.prace je dost.lidi nechtej delat.radsi berou podpory.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen