Přeskočit na hlavní obsah

Jak najít práci a jak získat nové zaměstnání?

Nechci nikoho zatěžovat odkazy na nějaké Jobs portály, kde se dá hledat práce, kde je publikováno plno nabídek na volná pracovní místa v různých oborech, neboť takových "pracovních" stránek je v ČR neuvěřitelné množství. Každý asi zná např. Jobs.cz, Prace.cz, SPrace.cz, příp. stovky jiných portálů.

Všechny tyto "job boardy" jsou totiž skoro stejné a většinou obsahují volné pracovní nabídky ve všech hlavních oborech, ať už na hlavní pracovní poměr, brigády pro studenty nebo práci pro absolventy. Někdy dokonce jedno volné místo nabízí několik agentur, některé nabídky jsou staré a zaměstnavatel jen nezrušil inzerci. Většinou jsou také nabídky na pracovní místa duplikována na všech takových stránkách.

Ověřil jsem si, že stačí vybrat jen jeden spolehlivý pracovní portál a ten aktivně sledovat. Každý den ráno projet všechny nové nabídky a ihned zasílat připravený průvodní dopis a životopis, no a pak jen čekat na odpovědi.


Jak najít práci a získat nové zaměstnání?

Najít volné místo někde v inzerátech není takový problém, když aktivně hledáme na webu nebo v novinách. Každý nezaměstnaný to jistě již zkoušel. Problém tedy není najít nějakou volnou pracovní nabídku, ale získat zaměstnání, kde bychom mohli uplatnit své znalosti a zkušenosti.

Na kolik našich životopisů nám zaměstnavatelé nebo agentury odpoví? Když jsem kdysi rozeslal asi 20 životopisů s průvodním dopisem, tak mi odpověděly jen dvě firmy, z toho jedna odmítavě, což je určitě lepší jak žádná odpověď, ale po několika desítkách odpovědí na inzeráty to asi mnohé přestane bavit. No a co teď?

Máme správně připravený úvodní dopis a kvalitní životopis? Nebylo by vhodné najít si nějakého poradce, který nám životopis zkontroluje a pomohl by s motivačním dopisem? Je lepší reagovat jen na přímé nabídky zaměstnavatelů a agentury ignorovat?

Nerozhodují spíše osobní kontakty ve firmách, příp. naši kamarádi a známí, kteří nám můžou nějakou práci dohodit?

Komentáře

  1. Kolega mi napsal vlastní zkušenost, tak jsem to doplnil ve volném pokračování v dalším příspěvku - Pošlu životopis a nikdo mi ani neodpoví.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen