Přeskočit na hlavní obsah

Jsem nezaměstnaný a bez práce

Každému se asi přihodí někdy v životě, že se stane nezaměstnaným a je bez práce. V dnešní době ekonomické a finanční krize to navíc není nic neobvyklého a všude vidíme plno příkladů, kdy krachují firmy ve všech oborech a následuje hromadné propouštění zaměstnanců.

Firmy, které přímo nekrachují, tak se alespoň zbavují nadbytečných pracovníků, snižují počty zaměstnanců, zastavují nábor nových pracovníků, příp. snižují platy a ruší odměny, růst platů se odkládá na neurčito.


Být bez práce není nic výjimečného!

Nemusí být zrovna nějaká krize, aby se někdo stal nezaměstnaným. Mně osobně se to přihodilo již dvakrát v životě, ale nikdy jsem nebyl v tak těžké pozici jak někdo, kdo několik měsíců marně hledá práci, neboť nějaká specifická odbornost jednoduše v regionu není a stěhovat se někam za prací nemusí být pro každého řešením.

Nechci tady (zatím) rozvádět, proč jsem odešel z nějakého předchozího zaměstnání a byl bez práce, neboť je to na delší vyprávění. Jen mě tak napadlo, že bych mohl publikovat nějaké zkušenosti, jak jsem hledal práci, jak jsem i navštívil Úřad práce a registroval se jako nezaměstnaný.

Třeba ty mé zápisky někoho pobaví, třeba se někdo poučí, najde inspiraci, či cestu, jak se dostat z té pozice nezaměstnaného zpátky do zaměstnání, příp. jak změnit svou profesi nebo začít úspěšně podnikat. Kromě svých zkušeností a zážitků se budu snažit napsat i nějaké tipy na hledání práce, na které jsem při takových životních odbočkách přišel. Zmíním také dobré zdroje, které by mohly někomu pomoci.

Napadají mě následující témata:

- Jak postupovat při ztrátě zaměstnání
- Co je potřeba při registraci na Úřadu práce
- Jaká je podpora v nezaměstnanosti

- Jak si najít rychle nové zaměstnání
- Jak napsat dobrý životopis a úvodní dopis
- Jak se připravit na pracovní pohovor

- Kde hledat a úspěšně najít práci
- Pracovní agentury v České republice
- Nabídky práce a pracovní portály v zahraničí

- Možnosti vzdělávání a rekvalifikace
- Jak začít úspěšně podnikat v novém oboru
- Jak hospodařit s penězi v době krize

Díky za všechny tipy v komentářích, kdyby měl někdo z náhodných návštěvníků tohoto blogu nějaký podnět nebo linky na dobré stránky na Internetu, které by mohly ostatním čtenářům pomoci v jejich hledání práce.

Přeji všem hodně štěstí, sil, elánu a nadšení!

Komentáře

DALŠÍ POPULÁRNÍ PŘÍSPĚVKY

Úřad práce nikomu práci nenajde, každý musí hledat práci sám

Začátek roku je podle zpráv opět spojen s nárůstem počtu nezaměstnaných, kteří se registrují na Úřadech práce. Mnoha lidem totiž koncem roku končí pracovní smlouva na dobu určitou, kterou jim zaměstnavatelé již neprodlouží. Jak vlastně nezaměstnaným může Úřad práce pomoci? Myslí si snad někdo naivně, že Úřad práce někomu nabídne, sežene nebo zařídí nějaké pracovní místo? Nezaměstnaný a Úřad práce Co může asi od ÚP očekávat člověk, který se tam registruje jako nezaměstnaný? NIC. Jediné, na co je ÚP dobrý je to, že po registraci bude za nezaměstnaného platit ZP stát a není nutné si platit SP . Žádnou práci ale na ÚP nehledejte, je to marné. Podnikatelé a firmy už totiž nemají povinnost volná místa Úřadu práce hlásit, takže seznamy volných míst nejsou kompletní a většinou se tam dají najít jen nějaké dělnické profese, o které stejně nikdo nestojí. Práce se totiž hledá úplně jinak a nikdo by neměl spoléhat na žádné úřady. Mnohem více úspěchů je možno očekávat při hledání práce

Chcete pomoci s napsáním životopisu? Hledáte šablony pro vytvoření CV?

Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci. Psaní životopisů - životopisálek CZ " Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne. " Autor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu. V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž

Jak získat vysněnou práci v Silicon Valley?

Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale! Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com , které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie. Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu. Hledáte práci a nemůžete žádnou najít? Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen