Když někdo opravdu chce, když po něčem opravdu touží, když má nějaký opravdový sen, tak to dokáže, ať je to cokoliv! Devatenáctiletý student ze Slovenska, Filip Šanta, to předvádí naprosto dokonale!

Jeho snem je dostat se jako Web designer do Palo Alto v Silicon Valley, slavného centra počítačových firem v Kalifornii. Z toho důvodu si vytvořil originální a netradiční Web stránky TakeMeToSiliconValley.com, které slouží jako jeho životopis, představují některé jeho práce a mají nalákat pozornost počítačových firem z Kalifornie.

Take Me To Silicon Valley

Netradiční taktika při hledání práce se evidentně vyplácí, neboť publikování základní informace o jeho stránkách v některých zpravodajských magazínech přilákalo tolik pozornosti, že student si může vybírat z množství nabídek, které mu chodí. Ano, v cizině mají rádi nadšený a originální přístup a dokážou ocenil kreativní přístup, v tomto případě při plnění snu.

Hledáte práci a nemůžete žádnou najít?

Tento netradiční přístup slovenského studenta je jen jedním příkladem z mnoha, jak se dá najít (vysněná) práce. Několikrát už tady byla publikována originální metoda, jak se dá hledat práce pomocí videa, jak může pomoci životopis na LinkedIn, příp. životopis online na nějakém pracovním portálu.

Stačí chtít, opravdu chtít a umět se prodat!

Každý je svého štěstí strůjcem a odvážnému štěstí přeje.

3 comments

 1. JBrix // 11. ledna 2012 22:33  

  Tady vyšel rozhovor v češtině s tím slovenským studentem - docela dobré a fandím mu!
  Když chci do Silicon Valley, musím udělat něco extra

 2. Jobie // 14. ledna 2012 16:11  

  Taky mu fandím! Sice málokdo chápe, že pro vysněnou práci je potřeba opravdu něco udělat a ne jen sedět a dumat, ALE možná takový příklad někoho nakopne :-)

 3. Helmut Dempewolf // 9. května 2018 9:28  


  Great web site you've got here.. It's difficult to find excellent writing like yours nowadays. I honestly appreciate individuals like you! Take care!! aol.com mail login

Okomentovat