Milé personální agentury, mám pro vás pár tipů, jak můžete trochu zlepšit svou práci, získat více oveček, kterým můžete nabídnout místa u firem, pro které hledáte pracovníky. Mám s vámi bohaté zkušenosti, vím, co od vás mohu očekávat, je mi jasné, že nikdo není dokonalý, ale jsou věci, které můžete skoro bezbolestně zlepšit.

Oceňuji vaši pomoc při hledání práce pro lidi, kteří si někam dají inzerát nebo publikují životopis, ale při každé komunikaci s vámi mne trápí pár věcí. Některé jsem popsal v příspěvku - Dostal jsem nabídku práce od personální agentury.

Níže tedy uvádím pár základních tipů na zlepšení.

Hledám práci

1. Nabízejte danou práci jen odpovídajícím kandidátům

Najměte si poradce, když nerozumíte nějakému technologickému oboru. Je opravdu zbytečné nabízet práci specialistovi, co umí něco jiného, co má jen podobný název.

2. Nezvěte uchazeče na zbytečný pohovor u vaší agentury

Proč chcete každého uchazeče vidět osobně? Víte, že existují moderní komunikační protředky, telefony, web kamery? Udělejte jen telefonický screening, ušetříte tak čas uchazeči i vám osobně.

3. Sdělte uchazeči o práci firmu, pro kterou hledáte lidi

Netajte firmu, pro kterou hledáte zaměstnance, když voláte uchazeči o práci a nabízíte mu nějakou práci. Uchazeč se název firmy stejně dozví, když ho pošlete na pohovor do dané firmy.

4. Představte uchazeči firmu a jaký by mohl být plat

Je úplně zbytečné, když uchazeči nabízíte místo u firmy, kde ho nemůžou ani zaplatit a celé přijímací řízení je jen ztrátou času pro všechny zúčastněné strany.

5. Nabízejte něco více, než jen spojování firem s uchazeči

Najít si firmu nebo místo, umí každý, nabídněte něco více, nějakou přidanou hodnotu, třeba interní informace o zastupované firmě. Doporučte tipy při pohovoru, optimální plat.

6. Sledujte své lidi v dabatázi a nabízejte další místa

Když kandidát neuspěje u jedné firmy, tak mu nabízejte další místa u jiných firem i v budoucnu a nečekejte, že vám zase někdy bude posílat životopis.

7. Odpovídejte uchazečům o práci

Na závěr asi základní rada: Když vám, někdo pošle životopis na váš inzerát, odpovězte mu! Třeba automatickým emailem, ale napište alespoň, že se ozvete nebo že zájemce nebyl vybrán.

2 comments

  1. suchac // 5. srpna 2012 11:23  

    Naprosto souhlasím!!!

  2. Marťa // 13. října 2014 12:11  

    jedno velké: SOUHLASÍM!

    Ti personalisté si neumí vůbec představit co to dělá s člověkem, když odpoví třeba na 30 inzerátů a vůbec nikdo mu neodpovídá. Ta zoufalost, že člověk sedí doma a ztrácí čas, a nikdo mu nedá odpověď ani pomocí automatického mailu.:( Přála bych všem těm personalistům ať si to dlouhodobě vyzkouší jak je to ponižující.

Okomentovat