Europass životopisNikdo asi nepochybuje, že kvalitní životopis je prvním krokem k úspěšnému nalezení nového zaměstnání. Samozřejmě, záleží hlavně na obsahu, ale bez odpovídající formální struktury životopisu asi nebudeme mít mnoho šancí ani na pozvání k pohovoru. Proč tedy nevyužít nějaké připravené šablony životopisu ke stáhnutí z internetu, kdy stačí jen vyplnit prázdné kolonky v již hotové šabloně a máme perfektní formát CV vhodný k zaslání zaměstnavatelům?


Šablona životopisu Europass

Takový univerzální formulář životopisu, který je akceptovaný ve všech zemích Evropské unie, vytvořila Evopská komise. Europass životopis je součástí tzv. evropského pasu, který usnadňuje administrativní komunikaci při vyřizování práce či studia v zahraničí i pro hledání práce v ČR. Pro vyplnění je dostupný online formulář životopisu, příp. formulář životopisu ke stažení.

Online formulář v osmi krocích provede vyplněním formuláře životopisu a na závěr nabídne uložení životopisu na váš disk v jednom z obvyklých formátů (Adobe PDF, MS Word, OpenDoc, HTML, XML), příp. si ho můžete nechat zaslat emailem. Výhodou online formuláře je to, že nemusíte nevyplněné kolonky formuláře ručně vymazávat, neboť budou automaticky zrušeny. (Jazyk, ve kterém bude formulář vyplňován je možné zvolit v pravém horním menu.)


Životopis ke stažení zdarma

Vzor životopisu Europass si můžete stáhnout na disk a sami si ho vyplnit, příp. upravit dle potřeb, tj zrušit nepotřebné údaje, doplnit nebo rozšířit stávající:


0 comments

Okomentovat