Internet a sociální sítě ovlivňují naše životy a mají vliv i na hledání práce ve většině oblastí lidské činnosti. Nevím, jak vypadají průzkumy zrovna v ČR a jestli vůbec nějaké existují (žádné jsem nenalezl), ale na světě obecně studie potvrzují, že přes 90% HR pracovníků firem a personálních agentur navštěvuje a kontroluje profily na sociálních sítích většiny uchazečů o práci v rámci jejich přijímacího procesu.

Dle takového předběžného průzkumu prý 69% náborářů odmítá kandidáty o práci a vyřazuje je z přijímacího procesu jen na základě obsahu na sociálních sítích, který o kandidátech naleznou.

Co pomůže najít a získat novou práci?

Je ověřené, že kromě dobrého životopisu, který zašle uchazeč o práci zaměstnavateli nebo personální agentuře, rozhoduje u přijímacího řízení na nové pracovní místo i osobní prezentace na Internetu a nějaký detailní profil na sociálních sítích. Každý uchazeč o práci by si měl uvědomit, že jeho "internetová stopa", kterou zanechává při běžném působení a komunikaci na Webu, může zásadně ovlivnit jeho pozvání k pohovoru, příp. přijetí do zaměstnání na místo, na které se hlasí.

Máte veřejný profil na Facebooku, který je dostupný všem uživatelům Internetu? Máte profesní profil na LinkedIn? Píšete pravidelně na Twitter? Dejte si dobrý pozor, co o sobě publikujete, o čem diskutujete, jak se na Internetu prezentujete. Veškeré informace jsou veřejné dostupné každému náhodnému návštěvníkovi vašeho profilu a doplňují váš celkový dojem, když se třeba hlásíte na nějaké místo, kde si vás důkladně dokážou prověřit.

Jaké sociální sítě (Social Networks) rozhodují?

Pro doplnění informací o uchazeči o práci používají HR pracovníci především následující zdroje - Facebook (76%), Twitter (53%) a následně i LinkedIn (48%):

Sociální sítě - Hiring Stat
Source: Mashable.com

Budoucího perspektivního zaměstnance kontroluje na sociálních sítích 91% zaměstnavatelů, což snad dostatečně ukazuje důležitost správně připravené internetové prezentace:
Sociální sítě - Screening Stat
Source: Mashable.com

Kdo nemá profil na sociálních sítích nebo se na nich špatně prezentuje, tak se nesmí divit, že moc úspěchů při přijímacím řízení nezažije, neboť Internet ovládá dnes již veškerou odbornou a profesionální komunikaci a prezentaci jak firem, tak i individuálních osob.

(Příště již na konkrétní téma - Jak hledat práci na Twitteru, Jak hledat práci na LinkedIn a jiných sociálních sítích u nás i ve světě.)

0 comments

Okomentovat