Měl jsem chvíli času, tak jsem se rozhodl, že v rámci náhledu na aktuální nabídku volných pracovních míst navštívím veletrh pracovních příležitostí DnyPrace.cz, který minulý týden úspěšně proběhl. Už jsem dlouho na žádné výstavě nebyl a na virtuální tím tuplem, proto jsem byl docela potěšen, že vše na daných stránkách veletrhu fungovalo v pořádku. Ovšem jen do momentu, než jsem se přihlásil jako registrovaný účastník ;-)

Dny prace - Úvodní stránkaÚvodní stránka mne přivítala hlavní obrazovkou, kde jsem si mohl vybrat návštěvu výstavní haly, příp. procházet výstavou pomocí hlavního menu - Informační stánek, Seznam společností, Networking, navštívit stránky Eures, podívat se na Program, příp. vyzkoušet Test kompatibility.


Dny prace - Informační stánekMohl jsem si prohlédnout informační e-stánek výstavy Dny práce, který nabízel základní informace a opět mne lákal vyzkoušet všechny hlavní nabídky veletrhu.


Dny prace - Seznam vystavovatelůNejprve mne zajímal seznam vystavovatelů, neboť to je základem každé výstavy, no a byl jsem zvědav, kdo konkrétně tam nabízí volná místa, z jakého oboru a co jsou to za volné pozice, když v inzerátech na internetu se toho moc nedá najít.


Dny prace - Firemní stánekPo zvolení názvu firmy jsem se dostal přímo do konkrétního firemního e-stánku a mohl si domluvit schůzku nebo přímo chatovat se zástupcem dané firmy, odeslat firmě životopis, prohlédnout si jejich nabídky práce, či navštívit web stránky firmy.

Nabídky práce se vždy zobrazily v novém okně jako seznam otevřených volných míst z pracovního portálu Monster. Hned mne napadlo, proč se vlastně pořádá nějaká virtuální výstava, když by stačilo prohlédnou si seznam firem a poté projet jejich volné pracovní nabídky na portálu Monster.cz a danou firmu kontaktovat?

Nemluvě vůbec o tom, že zástupci většiny vystavujících firem nebyli online ani první den ve 14 hod., takže virtuální veletrh v takové podobě trochu postrádal smysl!

Dny prace - NetworkingZkoušel jsem v hlavním menu volbu Networking, že bych "kontaktoval" někoho v rámci komunity, nikdo tam ale nebyl, tak jsem nějak nepochytil k čemu ta volba slouží a zda by se dala k něčemu využít.


Dny prace - Program přednášek veletrhuMrknul jsem tedy na zajímavý online program přednášek veletrhu, kde skoro každá firma měla nějaký svůj program a představovala své nabídky. Bohužel, v době mé návštěvy nebyl žádný program aktuální, skoro žádná firma nebyla online, tak zbývala jen společnost EURES, kde jsem získal záznam jednoho chatu.

No a tím jsem svůj návštěvní program veletrhu DnyPrace vyčerpal, neboť seznam vystavovatelů jsem měl, jejich volná místa si na portálu Monster.cz dokážu najít a seznam "přednášek" mne nijak zvlášť neuchvátil, což platí současně i pro všechna nabízená volná místa na DnyPrace.cz ;-)


Čekání na Godota a na DnyPrace...

Problémy s načítáním stránek jsem řešit skoro neustále a to mám docela spolehlivé a rychlé připojení k internetu! Asi 3x ten portál zatuhnul při načítání stránky nějakého vystavovatele a když jsem dal refresh stránky, tak jsem byl zpět na úvodní straně, začalo znovu načítání aplikace a opět jsem se musel přihlásit, neboť jsem byl automaticky odlogován.

Když jsem nebyl přihlášen, tak všechno fungovalo docela rychle a spolehlivě, mohl jsem prohlížet stánky jednotlivých firem, zobrazovat si jejich pracovní nabídky. Jakmile jsem se ale přihlásil, tak všechno nějak zatuhlo, načítání stránek bylo neuvěřitelně pomalé, nefungoval zvuk, někdy mě to i odhlašovalo a skákalo zpět na titulní stránku. Internetový prohlížeč jsem musel také několikrát restartovat.

(Návštěvníků bylo v tu dobu dle statusu 393, online uživatelů 133.)

Dole na status baru velmi často svítil nápis: Čekání na http://dnyprace.cz... Nebo v okně e-veletrhu hláška: Nebyli jsme schopni připojit Vás na chat. Aktualizujte stránku,...

Dny prace -
Tak jo, aktualizuji stránku, začínám od začátku, aplikace se načítá, opět nejsem přihlášen. Děkuji, ale takový virtuální veletrh práce je... víte na co ;-)

0 comments

Okomentovat