Hledám práciTak schválně, jaká volná místa se nabízí na trhu práce a kdo má šanci najít práci, když opravdu hledá všude, kde se dá? Jaké jsou možnosti uplatnění znalostí a vzdělání, když je třeba někdo absolvent bez praxe a hledá práci, když je nezaměstnaný a hledá nové místo?

Personální agentury

Personální agentury můžou být dobrým způsobem, jak nechat hledání práce na někom jiném. Stačí jim zaslat životopis a počkat, zda nám něco zajímavého naleznou.

Pracovní portály

Na internetu je možné registrovat svůj životopis na desítkách (stovkách) pracovních portálů, kdy náš životopis je viditelný všem registrovaným firmám. Proč toho tedy zdarma nevyužít?

Úřad práce

Na ÚP bych se při hledání práce moc nespoléhal. Na svých stránkách mají sice plno volných míst, ale mnoho z nich je dávno obsazených a také se každá firma dívá trochu divně na člověka, který přijde na základě inzerátu z ÚP.

Pracovní inzeráty

Když nevyjde ani jedno, tak zbývá asi jen jediná cesta a to sledovat všude možně inzeráty na práci, kde firmy nabízejí volná místa z různých oborů a lokalit. Připravenému obvykle štěstí přeje!

0 comments

Okomentovat