Dostal jsem tip na docela zajímavou službu, která může pomoci zájemcům o práci při vytváření životopisu. Ve světě existuje plno firem, kde vám profesionálové vytvoří životopis na úrovni, příp. nabídnou i vytvoření unikátního CV v netradičním grafickém zpracování. U nás v ČR takových služeb moc není, proto mne zaujala nová služba, která by někomu mohla pomoci.

Psaní životopisů - životopisálek CZ
"Strukturovaný životopis bez starostí a rychle! Vysoce profesionální design šablon. Životopis na míru Vaší profesi, který zaměstnavatel nepřehlédne."

Zivotopisalek - Psaní životopisůAutor nabízí vypracování životopisu v profesionálním grafickém designu, který může zvýšit Vaše šance na přijetí do nového zaměstnání. Vyberete si barevnou nebo černobílou šablonu vašeho životopisu, zašlete svoje osobní informace a v ceně od 120 Kč dostane vypracované CV, včetně kontroly gramatiky, stylistiky a struktury životopisu.

V nabídce je sice jen 15 grafických šablon, ale myslím, že projekt se zatím rozjíždí a nabídka tudíž může vzrůstat dle zájmu zákazníků.

Jsem zvědav, jak bude služba úspěšná, neboť je to zatím novinka na českém trhu a vzhledem k situaci na trhu práce může mít docela úspěch. Jediné, co mi na takové službě chybí, je důraz jen na grafické (formální) zpracování životopisu, což sice může zaujmout potenciálního zaměstnavatele, ale grafika není všechno.

Možná by stálo za to spojit se s nějakým psychologem / odborníkem na personalistiku, který by zajišťoval i kontrolu obsahu CV po odborné stránce, aby se tak maximalizovaly šance uchazeče o práci na konkrétní místo. V USA třeba plno let fungují tzv. certifikovaní "CV writers", kteří pomáhají právě s obsahem životopisu, který je opravdovým základem při hledání místa a navíc, náklady za takové služby je možno si dát do nákladů a snížit tak platbu daně ;-)

1 comments

  1. Životopisálek.cz - vyplňovatelný vzor životopisu // 11. září 2013 17:26  

    Díky za zmínku. Nyní mimochodem pracujeme na automatizovaném generátoru, díky kterému cena klesla na pár korun.

Okomentovat