31.3.2011

Povinnost podat daňové přiznání do konce března - to už neplatí
Termín pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob se nezadržitelně blíží. Jaké novinky v oblasti správy daní přinesla změna legislativy a co všechno byste měli vědět? (celý článek)

Za chudou označuje svou rodinu téměř polovina Čechů
Téměř polovina Čechů (44 procent) označila svou rodinu jako chudou, ukázal ve čtvrtek zveřejněný průzkum agentury STEM. Počet osob, které negativně vnímají svou finanční situaci, v průběhu posledních let stoupá. (celý článek)

29.3.2011

Konec zvýhodnění stravenek by restaurace připravil o 7,5 miliardy
Zrušení daňového zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů jako jsou stravenky, které navrhuje ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), by restauracím způsobilo propad v obratu o 7,5 miliardy korun a ztrátu až 32 tisíc pracovních míst. (celý článek)

28.3.2011

Máte vysoké příjmy? Na pojistném odvedete méně
V souvislosti se změnami ve výpočtu důchodu od října 2011 počítá legislativní návrh MPSV také se snížením maximálního vyměřovacího základu pro odvod sociálního pojištění. Kolik ušetří na sociálním pojištění občané s vysokými příjmy? (celý článek)

23.3.2011

Musím při zisku z akcií podávat daňové přiznání?
Zeptali jste se, a my vám ve spolupráci s daňovými poradci poskytli bezplatnou odpověď. Co vás nejvíce zajímalo v uplynulých dnech? (celý článek)

22.3.2011

Diplom už vysoký plat nezaručí
Vysokoškoláky čekají krušné časy. S tím, jak přibývá absolventů univerzit, úměrně ubývá míst, na kterých mohou uplatnit své vzdělání, a zároveň jim klesají i nástupní platy. Ty jen za poslední dva roky spadly průměrně o patnáct až dvacet procent. (celý článek)

21.3.2011

Kdo si může snížit daňovou povinnost daňovým zvýhodněním na děti?
Děti jsou to nejcennější co máme. Daňovým zvýhodněním si může rodič dětí, které s ním žijí v domácnosti, snížit daňovou povinnost. (celý článek)

18.3.2011

Daňová reforma odhalena: Jak se změní vaše čistá mzda
Ministerstvo odhalilo detaily daňové reformy 2013. Kromě připravované reformy penzijního systému jde o druhý velký zásah do každodenního života všech produktivních Čechů. Spočítejte si, jak se změny odrazí na vaší čisté mzdě. (celý článek)

Daně se mají snižit. Mění se výpočet i sazba
Daňová reforma navrhovaná ministerstvem financí by měla mírně snížit daňové zatížení. Většina lidí by měla podle výpočtů MF na reformě uspořit řádově stokoruny měsíčně. MF chce zrušit koncept superhrubé mzdy se sazbou 15 procent a nová sazba daně by měla být počítána z hrubé mzdy a činit 19 procent. (celý článek)

14.3.2011

Musím podat přiznání k dani z příjmů?
Ještě než začnete řešit daňové přiznání, podívejte se, zda jste vůbec povinní přiznání k dani z příjmů vůbec podávat. (celý článek)

Průměrná měsíční mzda v podnikatelské sféře dosáhla 22 207 Kč
V podnikatelské sféře vzrost loni medián hrubé měsíční mzdy meziročně o 2,3 % a dosáhl výše 22 207 Kč. V nepodnikatelské sféře činil medián hrubého měsíčního platu loni 24 026 Kč, což znamená, že poklesl o 0,6 %. Reálně došlo ke stagnaci mzdy, nominálně totiž vzrostla průměrná mzda stejně jako spotřebitelské ceny. (celý článek)

12.3.2011

Státní firmy letos propustí tři tisíce lidí, nejvíce pošta
Ze státních firem letos odejde téměř 3000 lidí. Nejrozsáhlejší propouštění čeká Českou poštu, kterou bude muset opustit asi 1730 zaměstnanců. Odejít má také zhruba pětistovka lidí Správy železniční dopravní cesty a z Českých drah přibližně tři sta pracovníků, snižovat se mají počty i v ČSA a Letišti Praha. (celý článek)

9.3.2011

Recese zmrazila mzdy ve velkých firmách, odešli zaměstnanci
Platy ve velkých průmyslových firmách v Ústeckém kraji v posledních třech letech zpravidla stagnují, zatímco počty zaměstnanců klesají. Vyplývá to z ankety mezi firmami, jejíž výsledek potvrdil obecné trendy ze statistických údajů. (celý článek)

8.3.2011

České firmy chtějí více nabírat a méně propouštět
Ve druhém čtvrtletí tohoto roku budou české podniky více zaměstnanců nabírat, než jich propouštět. Nejlépe se situace vyvíjí v odvětvích financí, pojišťovnictví a nemovitostí. Vyplývá to ze studie Manpower Index trhu práce, která dopadla nejlépe od druhého čtvrtletí roku 2008. (celý článek)

4.3.2011

Daňové přiznání odevzdalo zatím 15 procent z celkového počtu daňových poplatníků
Daňová správa očekává, že letos lidé odevzdají zhruba 1,8 milionu přiznání. (celý článek)

0 comments

Okomentovat