31.1.2011

Podnikatelů v ČR přibývá, už jich je 2,23 milionu
Podnikatelů v České republice přibývá. Na konci minulého roku jich bylo 2 233 474 osob, což je o necelých 60 tisíc více než na konci roku 2009. (celý článek)

Daně z příjmů s pomocí unikátní aplikace Finance.cz
Ušetřete čas a bezpečně zkompletujte své daňové tvrzení. Finance.cz přináší nový způsob, jak vyplnit "přiznání" k dani z příjmů a přehledy o příjmech a výdajích pro podnikatele. (celý článek)

Zadlužení domácností u finančních institucí vzrostlo
Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se během loňského prosince zvýšily o 5,8 miliardy korun na 1,06 bilionu korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o 72,96 miliardy korun. Vyplývá to z dnešních údajů České národní banky. (celý článek)

26.1.2011

Krize končí, letos dojde k obratu, myslí si manažeři
Letošní rok představuje definitivní obrat v hospodářské krizi. To nejhorší už je za námi, nezaměstnanost ale nadále poroste. To soudí většina ze 480 světových manažerů, které v rámci svého průzkumu oslovila společnost Roland Berger. (celý článek)

25.1.2011

OP LZZ pomáhá lidem uspět na trhu práce
Jedním z účinných nástrojů aktivní politiky státu a Evropské unie v boji proti nezaměstnanosti je Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ). Financován je z Evropského sociálního fondu (ESF), který v Evropě existuje už více než 50 let. (celý článek)

Ministerstvo rozjíždí kampaň, která má pomoci lidem najít práci
Pomoci lidem, kteří nemohou najít vhodné zaměstnání, nebo firmám, které potřebují zvýšit kvalifikaci svých zaměstnanců, má kampaň ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Celkové náklady na ni jsou asi 15 milionů korun. (celý článek)

21.1.2011

Daňového přiznání se nebojte. Jinde v EU byste zaplatili i více než trojnásobek
Rozdíly v sazbách daně z příjmu jsou v EU značné. Zatímco v Bulharsku je rovná 10% sazba daně, nadstandardní příjmy ve Švédsku podléhají 56,4% sazbě daně. (celý článek)

18.1.2011

České vysoké školy dostanou dvě miliardy z Evropské unie
Vysoké školy mohou letos čerpat dvě miliardy korun z Evropské unie (EU). Peníze budou použity na zlepšení kvality výuky, která by měla pomoci ke konkurenceschopnosti českých studentů na tuzemských i evropských trzích práce. (celý článek)

17.1.2011

Důchodce podnikatel, penzista pronajímatel a daňové přiznání za rok 2010
Rok od roku stoupá počet penzistů, kteří podnikají nebo pronajímají nemovitost. Kdy musí podat daňové přiznání za rok 2010? Jaká bude jejich daňová povinnost? (celý článek)

Odbory navrhují zvýšit důchody lidem s vyššími příjmy
Rozhodnutí Ústavního soudu, který přikázal zvýšit náhradový poměr důchodů k platům u vyšších příjmových skupin, by se dalo vyřešit tak, že se zvýší důchody pouze lidem s vyššími platy. U ostatních by zůstaly důchody na současné úrovni. (celý článek)

11.1.2011

Míra nezaměstnanosti v prosinci vzrostla na 9,6 procenta
Míra nezaměstnanosti v Česku byla v prosinci vyšší než v listopadu, zvýšila se o jeden procentní bod na 9,6 procenta. (celý článek)

4.1.2011

Změny v sociálních dávkách od ledna 2011: Rodiny s dětmi si pohorší
Vícečetný porod, čtyřletá varianta rodičovského příspěvku či sociální příspěvek pro matky živitelky. Co mají společného? Snížení nebo zaniknutí dávky sociální podpory. (celý článek)

3.1.2011

Zásahy do daňového systému: Úpravy provedené v roce 2010 a plánované pro rok 2011
Co se událo v zákoně o daních z příjmů? Co přinese v dubnu novela o DPH? Co zavedl tzv. daňový řád? (celý článek)

0 comments

Okomentovat